Budi dio naše mreže

Facebook stranica naših kapucina 'Duhovni poziv' objavila je vrlo neobičan oglas – možda je bolje reći 'natječaj' za 'duhovni poziv'; za buduće svećenike, redovnike i redovnice, uglavnom, kako su sami napisali: traži se radnik na neodređeno vrijeme, nije nužno radno iskustvo, natječaj vrijedi do svršetka svijeta, a u slučaju da taj posao nije baš za vas ponudili su i oglas za jedan drugi sezonski posao. Vrijedi ga svakako pogledati, možda se ipak negdje pronađete.

/ anh

** TRAŽE SE RADNICI **

– Izvršni direktor: Isus Krist

– Duhovno-zemaljska kompanija: Katolička crkva

– Mjesto rada: Čitav svijet

– Posao: Na neodređeno vrijeme

– Plaća: Na nebesima

– Opis posla: Biti vidljivi znak nevidljive Božje ljubavi. Na izravniji način nasljedovati Isusa koji nije došao da bude služen, već da služi i život svoj položi za druge. Konkretno, postati: svećenik, redovnik.

– Uvjeti:

Bog vas poziva takve kakvi jeste.

Iskustvo nije potrebno jer Bog ne poziva osposobljene, već osposobljava pozvane.

Vjeruješ da je to pravi “posao” za tebe?

Osjećaš da te Bog poziva?

Javi se!

Kontakt telefon: U ime Oca i Sina i Duha Svetoga…

Nakon nutarnjeg glasa slijedite Božju volju!

Napomena: Natječaj vrijedi do svršetka svijeta!

** Franjevci kapucini (OFMCap.)

Sv. Leopolda Mandića 41

HR – 10040 Zagreb

E-mail: provincija@kapucini.hr

P.S.

– Ako nemate poziv za ovaj “posao”, imamo jedan drugi, „sezonski“, za vas: “Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju”.

– Molite da se mnogi pozvani mladići i djevojke hrabro odazovu na avanturu na koju ih Bog poziva i postanu svećenici, redovnici i redovnice, te tako na izravniji način sudjeluju na Božjem spasenjskom dijelu u svijetu.

O radu, poslanju i karizmi naših franjevaca kapucina više možete pronaći na njihovim službenim mrežnim stranicama, a ove facebook stranice jedne su od zanimljivijih kod nas po pitanju duhovnih poziva i često se na njima mogu pronaći različite poticajne misli osobito iz prebogate ostavštine i riznice duhovnoga biserja sv. Padre Pija i sv. Leopolda Bogdana Mandića.

Ilustracija s naslovne fotografije profila ‘Duhovni poziv’

Kontaktirajte nas

Ukoliko imate prijedlog za vijest, pošaljite nam na info@hkm.hr

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja