Povodom prve godišnjice razornog petrinjskog potresa na području Petrinje obišli smo jednu korisnicu stambenog modula koji joj je dodijelio hrvatski Caritas i zabilježili njezinu priču.
Dominika, pjevača, kantautora i glazbenog producenta su milijuni upoznali preko njegovog Youtube kanala, gdje se već predstavio obradama pjesama (ZSA ZSA je gostovala u obradi pjesme „Dubine“, Marko Kutlić u obradi pjesme „Kao košuta“), ali i autorskim pjesmama koje su osvojile srca publike. Struka je odavno prepoznala njegov talent i specifičan izražaj, pa nije ni čudo da je svojim projektom #CoveromPoHrvatskoj, u kojem poštujući original izvlači ono nešto novo i svježe, osvaja i kolege i pratitelje. Albina je treći gost u tom projektu, a u nastavku poslušajte kako to zvuči.
Ministarstvo poljoprivrede Vlade Republike Hrvatske uputilo je u srijedu, 22. prosinca priopćenje s pozivom za smanjenje bacanja hrane tijekom božićnih blagdana. Apel prenosimo u cijelosti.
Predsjednica biskupijskoga Povjerenstva za saniranje štete nakon potresa, s. Smilja Čirko posvjedočila je novinaru Hrvatskog katoličkog radija, Hrvoju Josipu Bišćanu o stanju u kojem su se Banovina i Pokuplje našli na današnji dan, 29. prosinca prošle godine.
Navršila se godina dana od razornog potresa magnitude 6,2 prema Richteru koji je pogodio je Sisačko-molavačku županiju. Epicentar je bio u Strašniku kod Petrinje. U potresu je poginulo osam osoba.
Uoči blagdana sv. Thomasa Becketta, mučenika savjesti, podsjećamo na govor koji je sadašnji papa emeritus Benedikt XVI. održao 4. lipnja 2011. godine u zagrebačkom HNK, prigodom svoga pohoda Zagrebu i Hrvatskoj. Njegove su misli i danas toliko aktualne i proročke, da smo odlučili govor donijeti u cijelosti:
Od blagdana Svete Obitelji Isusa, Marije i Josipa, 27. prosinca 2020., svećenici zagrebačke gornjogradske župe sv. Marka svakoga su dana u 12 sati predvodili molitvu pred likom Majke Božje od Kamenitih vrata kao potporu u borbi protiv koronavirusa i potresa.
Nogometaši Dinama Josip Šutalo i Denis Štefulj u ime cijelog kluba i uprave nogometnog kluba Dinamo iskazali su podršku akciji "Obrok za obrok" koja se održava na prostoru Pučke kuhinje na Svetom Duhu od 25.11. do 8.1.2022. Time je Dinamo pokazao brigu i osjećaj za potrebe naših ugroženih i siromašnih građana.