U posebnom izdanju Domoljubnih minuta pod nazivom "Događaj tjedna" novinar i povjesničar Borna Marinić svake nedjelje u 20 sati detaljnije i opširnije obrađuje događaje koji su obilježili Domovinski rat. U nedjelju, 15. prosinca govorio je o zločinu u Voćinu.
Brojni hodočasnici stigli su u Voćin iz svih krajeva Požeške biskupije. Svečano euharistijsko slavlje u 18.30 sati predvodit će požeški biskup Ivo Martinović.
Na današnji dan 1991. godine okupiran je Voćin, potpapučko selo nedaleko Slatine koje je u povlačenju pobunjenih Srba i četnika u prosincu 1991. postalo poprištem velikog zločina nad civilnim stanovništvom.
Učenici osnovnih škola iz župa Požeške biskupije tradicionalno su u subotu 11. svibnja hodočastili u biskupijsko marijansko svetište Gospe Voćinske, izvijestila je Požeška biskupija.
Središnje slavlje 25. obljetnice Požeške biskupije bit će održano na blagdan Gospe Voćinske u nedjelju 21. kolovoza u 18.30 sati u Voćinu kada će i voćinska crkva biti proglašena Manjom bazilikom.
Požeška biskupija primila je od Kongregacije za bogoštovlje i disciplinu sakramenata Dekret kojim se crkvi biskupijskog svetišta u Voćinu dodjeljuje naslov manje bazilike. Svečanost proglašenja bazilike održat će se u Voćinu na blagdan Gospe Voćinske, 21. kolovoza ove godine prigodom glavnog hodočašća vjernika u to marijansko svetište, a predvodit će ga apostolski nuncij u Republici Hrvatskoj mons. Giorgio Lingua.
Brojni hodočasnici stigli su pješice u Voćin iz daruvarskog, novljanskog i drugih dijelova Požeške biskupije. Svečano hodočasničko euharistijsko slavlje u 18.30 sati na otvorenom svetišnom prostoru predvodio je požeški biskup Antun Škvorčević.
U sjećanje na nevine žrtve Voćina, Igor Andrović, Tomislav Kolec i Ivan Obrovac prehodali 39 kilometara od Virovitice do Voćina, kako bi obilježili i od zaborava sačuvali spomen na događaje koji su obilježili našu noviju povijest.
Središnje mjesto u svetišnom prostoru Crkve Pohođenja Blažene Djevice Marije u Voćinu zauzima veliki drveni križ kojega je od slavonskoga hrasta izradio akademski kipar i akademik Šime Vulas. Taj je križ podsjetnik na Isusovu žrtvu, ali i na sve patnje i stradanja voćinskih ljudi, kao i na rušenje voćinske crkve 1991.godine. Postavljanje velikog križa u tom svetištu Gospe Voćinske izbliza je pratila naša ugledna povjesničarka umjetnosti i akademkinja Željka Čorak. U emisiji "Umjetnost križa" progovorila je o tom najvećem Vulasovom križu, ali i o onom najmanjem križu, kojeg nosi oko vrata.