Kiša čudotvornih medaljica razlijeva se po Ukrajini
Žena iz Francuske, koja dobro poznaje Ukrajinu, umiješala se u rat tako što je cijeloj ratom razorenoj zemlji poslala "pljusak čudotvornih medaljica".
Žena iz Francuske, koja dobro poznaje Ukrajinu, umiješala se u rat tako što je cijeloj ratom razorenoj zemlji poslala "pljusak čudotvornih medaljica".
Blagdan ukazanja Blažene Djevice Marije sv. Katarini Labouré poznatiji kao blagdan Gospe Čudotvorne medaljice slavimo 27. studenog. Odobrio ga je papa Leon XIII. 23. srpnja 1894. godine.
Događaji o kojima pišemo zbili su se sredinom prošlog stoljeća. Čudesni su i ljudski gledano nevjerojatni. Nikoga tko pročita ove retke neće ostaviti ravnodušnim.
Nevjerojatna priča ove obitelji podsjetnik je da Bogu ništa nije nemoguće, ali i koliko su Bog i naša Nebeska majka prisutni u malim detaljima našeg svakodnevnog života.
"Više puta pokušao sam podići oči prema Presvetoj Djevici, ali su me poštovanje i blistav sjaj sprječavali da usmjerim pogled onamo. Pa ipak, to me nije spriječilo da vidim jasnoću ukazanja. Pogled sam usmjerio prema njenim rukama i u njima vidio gestu oproštenja i smilovanja. U prisutnosti Presvete Djevice, iako mi Ona nije izrekla niti jednu riječ, shvatio sam strahotu situacije u kojoj sam se našao, gadost grijeha, ljepotu katoličke vjere, jednom riječju – shvatio sam sve," svjedoči u svojim zapisima Alphons Ratisbonn.
Prvom viđenju Blažene Djevice Marije, kako je po nalogu svojih nadređenih posvjedočila sv. Katarina Labouré, prethodio je susret s nebeskim bićem koje ju je povelo do kapele samostana, obasjavajući putem sve oko sebe nebeskim zrakama svjetlosti.
"Tamni dragulji znače milost koju ljudi ne prose. Slika se zatim okrene. U sredini veliko slovo 'M'. U slovo 'M' usađen je križ. Ispod slova dva srca: jedno ovijeno trnovim vijencem, a drugo probodeno mačem. Razumjela sam da to ima biti druga strana medaljice. Razmišljala sam da nije možda i tu potreban natpis. Na to osjetih odgovor: 'Slovo M i dva srca govore dovoljno'. Začula sam glas: 'Daj napraviti medaljicu po ovom uzoru. Svi koju je blagoslovljenu budu nosili o vratu primit će mnoge i velike milosti. Neizmjerne milosti primit će i oni koji budu s pouzdanjem nosili medaljicu'”, zapisala je u svoj dnevnik sv. Katarina Labouré o događaju koji dogodio na današnji dan 1830. godine.
Sveti Maksimilijan Kolbe rođen je 7. siječnja 1894. u mjestu Zdunska Wola u Poljskoj kao sin pobožnih roditelja Julija Kolbea i Marije Dabrowske. Krsno ime mu je Rajmund, a ime Maksimilijan dobio je kao redovnik, franjevac konventualac.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?