Budi dio naše mreže

U crkvi pri samostanu Svetice (Ozalj) u subotu 4. rujna održava se 20. molitveni sabor za nerođene. O susretu u emisiji "Aktualno" Hrvatskog katoličkog radija govorio je o. Marko Glogović.

/ im

O. Marko Glogović, govoreći o nastanku ove inicijative, istaknuo je da je ideja nastala prije dvadeset godina u pavlinskom samostanu u Istri, točnije u Svetom Petru u Šumi. “Tu je ikona iz 15. stoljeća koja je prije točno 300 godina, 1721. godine, kao jedina sakralna slika u Hrvatskoj proplakala krvavim suzama. Blizu te slike koja je krvarila nalazi se oltar Svete betlehemske Nevine dječice. I upravo pred tom slikom gdje sam često molio došla mi je ideja da bih trebao povezati molitelje jednoga dana u godini kada bi iz svih dijelova Hrvatske i inozemstva došli moliti na velike nakane. Molimo za prestanak pobačaja u Hrvatskoj, molimo za sve osobe koje su ranjene, kako namjernim tako i spontanim pobačajem, za očeve i majke, braću i sestre, molimo za obitelj i Crkvu te na najposebniji način molimo za one osobe, supružnike koji žele postati roditelji, a sada se nalaze u nekoj nemogućnosti da to postanu. Mi u molitvi vapimo, molimo i slavimo pred Bogom, dijelimo svoja svjedočanstva i živimo kršćansko zajedništvo te već dvadeseti put gledamo plodove naših molitva”, rekao je.

Molimo za prestanak pobačaja u Hrvatskoj, za sve koji su ranjeni kako namjernim tako i spontanim pobačajem, za očeve i majke, braću i sestre, za obitelj i Crkvu te na poseban način za supružnike koji žele postati roditelji, a sada se nalaze u nekoj nemogućnosti da to postanu.

Foto: medjugorje-info.com

Pater Marko Glogović posvjedočio je kako su se malo i umorili ovih godina jer su imali raznih izazova, ali ih to nije obeshrabrilo. “Evanđelje nas sili da ga moramo naviještati. Radosna vijest je jako potrebna ljudima, ljudi su danas u tolikim tjeskobama, u tolikim problemima obiteljskim, emocionalnim, poslovnim, međuljudski odnosi su narušeni da smo jednostavno prisiljeni, prisiljeni Duhom Svetim da naviještamo, potičemo i hrabrimo ljude. Isto tako, ovo su dani gdje se  međusobno hrabrimo, dobivamo snagu, gdje naš umor dobiva jednu novu dimenziju, dimenziju zadovoljštine za grijeh, gdje naši problemi i borbe na svim razinama dobivaju novi poticaj, snagu i mogućnost da urode novim plodovima. Zato se ohrabrujemo i kada padnemo, ustajemo. Tu smo za sve, posebno za trudnice, samohrane majke i roditelje. Želimo reći žrtvama abortusa da smo tu za njih. Želimo da svi dožive radost koje Isus dariva i da dožive radost kao što smo mi doživjeli. Sve to radimo za Isusa. Isusa koji se kao što je Majka Terezija govorila ‘sakrio u obliku nerođenog djeteta'”, istaknuo je jedan od organizatora susreta.

Želimo žrtvama abortusa reći da smo tu za njih.

Kazao je da su na ideju došli promatrajući sve promjene koje se događaju u svijetu, a posebno je zahvalan Gospodinu što je Hrvatska daleko ispred svih kada se govori o ovakvoj molitvenoj inicijativi. “Mi smo na vrijeme prepoznali što će sve doći te kakve će se sve perturbacije događati u svijetu. Mogu reći da Bog voli Hrvatsku. Hrvatska ima jednu veliku ulogu za svijet. Događaju se predivne stvari koje ne možda ne možemo prepoznati, ali zaista se događaju. Nama su na sabor dolazili razni predavači i svjedoci Božje pobjede. Dolazili su ljudi iz Kolumbije, Norveške, Makedonije, Ukrajine, Afrike, govorili su i svjedočili. Imali smo i jedan ekumenski susret. Mnogi su ovdje došli i posvjedočili što je Bog učinio u njihovim životima. Mnoge ideje su nastale iz tih molitvenih susreta”, naglasio je.

Hrvatska ima jednu veliku ulogu za svijet.

Cilj inicijative, kako sami organizatori navode, jest spriječiti što više namjernih pobačaja. “Dnevno se u majčinoj utrobi usmrti i do dvjesto tisuća nerođene djece. To je pandemija smrti, žalosti i tragedije, a ipak idemo dalje i gledamo u Isusa i nadamo se boljem. Znamo tko je pobjednik. Želimo da svi ljudi dođu i shvate te da nam se priključe u ovom najljepšem i najvažnijem apostolatu, apostolatu za život”, rekao je o. Marko Glogović.

Foto: Unsplash

Obiteljska molitva će spasiti naše društvo i Crkvu, obitelj, mlade, trudnice i svećenike.

Sabor se održava u Sveticama kod Ozlja, u najmlađem pavlinskom samostanu u Hrvatskoj. “Ovdje imamo redovito susrete s posebnim naglaskom u novootvorenom prostoru koji se naziva Jaslice Male Gospe. Tu se nalazi kipić novorođene Marije pred kojom molimo za sve spomenute nakane. Pozivam sve koji mogu da dođu 4. rujna. Imat ćemo prekrasan program kojeg karakterizira jedna riječ, a to je molitva. To je jedan dan ispunjen i prožet molitvom na kojem će biti i puno Božje riječi i mnogo radosti. Molitva je ono što može spasiti obitelj. Pozivamo sve da se vrate obiteljskoj molitvi. Obiteljska molitva će spasiti naše društvo i Crkvu, obitelj, mlade, trudnice i svećenike. Tko dođe – vidjet će, tko dođe – shvatit će. Bogu hvala za ovo vjekovno mjesto na kojemu Gospa stoluje, za ovo mjesto okupljanja i susreta gdje crpimo snagu od Isusa da možemo imati njegovo svjetlo u sebi u ovim vremenima magle, ako ne i tame”, zaključio je.

Program počinje krunicom u 9.30 te slavljenjem i misom u 10 sati. Popodnevni dio počinje u 14.30 sati. Na susret su posebice pozvani ranjeni pobačajem, samohrani roditelji te oni koji žele od Gospodina primiti djecu.

Cijelu emisiju poslušajte ovdje!

Kontaktirajte nas

Ukoliko imate prijedlog za vijest, pošaljite nam na info@hkm.hr

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja