Budi dio naše mreže

Ključna riječ: znak-kriza

ZNATE LI Značenje trostrukog križanja na misi

Kad se križamo i govorimo: U ime Oca + Sina + i Duha + Svetoga – a pri tome idemo desnom rukom na čelo, prsa, lijevo i desno rame – to zovemo velikim znakom križa. A što je mali križ?

Šest razloga zašto činimo znak križa

Katolici često ležerno čine znak križa samo kao lijepu gestu za početak i završetak svoje molitve. Ali ako naučimo ovaj čin shvatiti ozbiljno, izražavajući vjeru i poštovanje, mogu se postići izvanredni rezultati. Uvjerit ćemo se da nam ide mjerljivo bolje u našem kršćanskom životu: molimo se s više žara, učinkovitije se odupiremo svojim lošim sklonostima i ljubaznije se odnosimo prema drugima.

Znak križa - jedno od najmoćnijih duhovnih oružja

Katolicima nema ničeg tako prirodnog od činjenja znaka križa. Križamo se prije i poslije molitve; križamo se u misnoj liturgiji; znak križa činimo kada se blagoslivljamo svetom vodom. Ipak, iako ovaj znak često pravimo bez razmišljanja, on je jedno od najmoćnijih duhovnih oružja koje imamo na raspolaganju.

Čovječe, u trenutku kad se križaš, nadilaziš samoga sebe!

Znak križa je jednostavna gesta koju svakodnevno činimo, a koja je duboki izraz vjere za svakoga kršćanina. No, jeste li se ikada zapitali što se točno događa u trenutku kada se znamenujemo znakom križa? Donosimo kratko, ali snažno pojašnjenje profesora Tomislava Ivančića.

Znak križa nije samo pobožna gesta već snažna molitva!

Često činimo znak križa ležerno, poput lijepe geste za početak i završetak svojih molitvi, ali važno je shvatiti ovaj čin kao snažnu molitvu, sakramental Crkve o kojemu su mnogi crkveni oci i sveci govorili kao izvoru mnogih milosti za naš duhovni život.

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja