Budi dio naše mreže

Ključna riječ: tomislav-sagud

Vlč. Šagud: Tvrdokorna nevjera učenika

"Prestanimo vjerovati u Boga koji donosi samo križ i patnju te počnimo vjerovati u Boga koji nam donosi uskrsnuće i vječni život. Tome smo pozvani biti svjedoci". poručuje župnik Župe Presvetog Trojstva u Zagrebu – Prečko vlč. Tomislav Šagud uz treću vazmenu nedjelju.

POD KRIŽEM Dokazi za Božje postojanje

U emisiji Pod Križem Hrvatskog katoličkog radija promišljalo se o dokazima koji upućuju na Božje postojanje. Emisiju je uredio i vodio vlč. Tomislav Šagud.

Bog uništava grijeh, a čovjeka spašava

"Bog šalje kišu milosti u naš život, no ponekad nam te Božje vode spasenja izgledaju kao mučenje, a ne milost", poručuje župnik Župe Presvetog Trojstva u Zagrebu – Prečko vlč. Tomislav Šagud.

Isus uvijek liječi i tijelo i dušu – ako mu to dopustimo

"U današnjem evanđeoskom ulomku možemo uočiti još jednu zanimljivost: ako je Petar imao punicu, tada je zasigurno imao i ženu, što znači da je ona trebala biti gazdarica u kući i imati dužnost posluživati goste, a ne njezina ostarjela majka. No, budući da se ona uopće ne spominje, možemo zaključiti da je Petar vjerojatno bio udovac, a njegova punica udovica koju je primio k sebi kako bi se za nju skrbio", poručuje župnik Župe Presvetog Trojstva u Zagrebu – Prečko vlč. Tomislav Šagud.

Bogu nije važna izvanjska disciplina, nego stav srca

Umjesto iznošenja problema i ispričavanja za grijehe, možda bismo češće trebali veličati Boga, razmišljati o njegovoj ljubavi, slavi, veličini… Božja je blizina i njegova ljubav ono što nas ozdravlja i opravdava.

Jeste li svjesni snage bolesničkog pomazanja?

"Dobio sam potvrdan odgovor i tako sam ga ispovjedio. Poslije se umirio, primio je i bolesničko pomazanje. Od toga su čovjeka svi već dignuli ruke, pa čak i ja. Ali Bog nije, jer on nikada nikoga ne otpisuje", piše župnik Župe Presvetog Trojstva u Zagrebu vlč. Tomislav Šagud na svojim društvenim mrežama. Njegovu objavu prenosimo u cijelosti.

Pozvani smo nasljedovati Krista u poniznosti

Tko je od nas ikad na proslavu svoga rođendana umjesto prijatelja i obitelji pozvao „siromahe, sakate, hrome, slijepe”? Znači li to da nitko od nas nije čovjek evanđelja ili možda u ovoj Isusovoj prispodobi postoji nešto dublje što, po običaju, ne primjećujemo?

Zašto na svetkovinu Marijina uznesenja u nebo govorimo o Mariji kao Kovčegu saveza?

Kovčeg staroga saveza bio je izrađen od drva akacije (usp. Izl 25,10; hrvatski prijevod govori o bagremu, koji se često brka s akacijom). To je drvo, zbog svoje gustoće i prirodnih ulja koja sadrži, praktički otporno na truljenje. Ono traje vječno, baš kao i Marijino tijelo, koje nije zahvatila trulež, koje je uzneseno na nebo neraspadnuto i u kojem je ona postala sudionica vječne Božje slave, što je budućnost svih nas koji se uzdamo u Božju riječ.

1 2 3 4
Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja