U sarajevskoj je prvostolnici Srca Isusova, u večernjim satima 5. lipnja, slavljena sveta misa prigodom početka 20. nacionalne završnica Katoličke malonogometne lige Crkve u Hrvata.
Dvadesetpeta obljetnica Katoličke malonogometne lige, koja je u Zagrebu započela davne 1998. godine, obilježena je misnim slavljem koje je 28. studenoga u župi sv. Marka Križevčanina na Selskoj predvodio višegodišnji sudionik Lige, a sada rektor bistričkog svetišta preč. Domagoj Matošević.
Katolička malonogometna liga sportski je projekt koji se već duže vrijeme organizira na nadbiskupijskim i biskupijskim razinama te okuplja mlade koji dijele ljubav prema sportu, ali i svoju aktivnu vjerničku zauzetost u župnim zajednicama.
Prigodni program otvaranja započinje u petak, 19. svibnja 2023. u 17 sati u Velikom Kaptolu u Sisku. Misu za sve sudionike u Pastoralnom centru katedralne župe u Sisku predvodit će sisački biskup Vlado Košić u 19 sati. Razigravanje po skupinama odvijat će se u subotu, 20. svibnja s početkom u 9 sati u sportskim dvoranama u Pisarovini, Popovači, Kutini i Petrinji. Finalne utakmice igrat će se u nedjelju, 21. svibnja, u sportskoj dvorani u Petrinji.
Tiskovni ured Zagrebačke nadbiskupije izvijestio je da je ovogodišnja sezona Katoličke malonogometne lige završila u subotu 29. travnja i zna se koja župa ima najbolje mlade malonogometaše.
Nakon stanke zbog pandemije koronavirusa, Katolička malonogometna liga vraća se u Zagreb. Nova sezona započinje u listopadu, stoga se pozivaju mladići od 16 do 28 godina da se okupe u svojim župama i prijave ekipu Pastoralu mladih Zagrebačke nadbiskupije za novu sezonu KMNL-a.
Početkom listopada započela je nova akademska godina, pa tako i projekti Ureda za pastoral mladih Splitsko makarske nadbiskupije. Jedan od njih je i XVI. sezona Katoličke malonogometne lige Ivan Pavao II. Nova sezona Katoličke malonogometne lige je posebnija od ostalih, i to zbog niza okolnosti koje posljednjih mjeseci utječu na naše društvo, a vezane su za virus Covida-19 koji utječe na naše aktivnosti i ponašanje u među ljudskoj interakciji.
Ured za pastoral mladih Splitsko-makarske nadbiskupije, u akademskoj godini 2020./2021., organizira novu sezonu igranja Katoličke malonogometne lige „Ivan Pavao II.“ (KMNL).
Varaždinska biskupija će od 13. do 16. lipnja biti domaćin 16. nacionalne završnice Katoličke malonogometne lige. Na završnicu poziva i hrvatski nogometni reprezentativac Marko Rog, rodom iz Nedeljanca.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?