Budi dio naše mreže

Na jubilarnim 30. Međunarodnim igrama salezijanske sportske mladeži održanima u Ljubljani od 30. travnja do 5. svibnja, ekipe iz Hrvatske bile su izuzetno uspješne.

/ bg

Hrvatska salezijanska sportska mladež sudjelovala je sa šest ekipa. Zlatne medalje osvojile su igračice Odbojkaškog kluba Don Bosco iz Zagreba u kategoriji do 17 godina i košarkaši Bosca iz Zagreba u kategoriji do 19 godina.

Odbojkašice Don Bosca u kategoriji do 19 godina uzele su srebro. Bronca je pripala Košarkaškom klubu Bosco u kategoriji do 17 godina. Odbojkašice Don Bosca imale su još jednu ekipu u kategoriji do 17 godina gdje su djevojke zauzele dobro 10.mjesto.

Malonogometaši oratorija Don Bosco sa zagrebačke Knežije u kategoriji do 19 godina završili su natjecanje u skupini na jakom turnir koji je brojao čak 24 ekipe. Ukupno je sudjelovalo 1250 športaša iz 15 zemalja. Na malonogometnom turniru nastupila je i ekipa azilanata iz Postojne.

Osim sportskog djela, mladi su sudjelovali u bogatom kulturnom i molitvenom programu.

Sljedeće godine domaćin ovog natjecanja bit će njemački Duisburg.