Budi dio naše mreže

Franjevac konventualac Sandi Ačćić položio je u subotu, 4. listopada, svečane zavjete u bazilici sv. Antuna Padovanskog u Zagrebu.

/ mpp

U propovijedi je provincijski ministar fra Miljenko Hontić, naglasio aktualnost života sv. Franje Asiškog koji i danas svojim životom nadahnjuje mnogobrojne duše na nasljedovanje Isusa Krista.

„Jedan od tih, koji su se nadahnuli na primjeru i životu sv. Franje da nasljeduje stope Gospodina Isusa Krista, jest i naš fra Sandi Aščić, koji će večeras pred svima nama položiti svoje svečane ili doživotne zavjete. I njega je, slobodno možemo reći, Gospodin pozvao da pođe popraviti njegovu kuću, – Crkvu i društvo, dopuštajući da Gospodin njega obnavlja“, istaknuo je.

Foto: Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca

Ističući veličinu malenosti i poniznosti sv. Franje Asiškog koji ostaje trajni uzor nasljedovanje Isusa Krista, fra Miljenko je završio propovijed kratkim tumačenjem liturgijske geste obreda zavjetovanja u kojem zavjetovanik polaže svoje ruke u ruke provincijskog ministra.

„Tom gestom zavjetovanik kao da kaže: Od sada, ti Bože, upravljaj mojim životom preko mojih poglavara. U toj gesti možemo prepoznati i onu scenu u Giottovoj freski u asiškoj bazilici u kojoj se prikazuje personifikacija zavjeta poslušnosti gdje je sv. Franjo prikazan kako od Gospodina prihvaća na sebe jaram. Znamo da je taj jaram Evanđelje, a svrha jarma inače je da daje mogućnost pravog smjera“, naglasio je propovjednik.

Tom gestom zavjetovanik kao da kaže: Od sada, ti Bože, upravljaj mojim životom preko mojih poglavara.

Foto: Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca

„Dragi fra Sandi, neka tvoje posvemašnje darivanje Bogu omogući i tebi da evanđelje bude taj laki Božji jaram i slatko breme. Nemoj se nikad zadovoljiti polovičnošću i osrednjošću, nego budi velikodušan u darivanju svega sebe Gospodinu, jer samo tako ćeš načiniti dovoljno prostora za Božju snagu i milost preko koje će Bog tebe činiti boljim a po tebi i ovaj svijet“, dodao je.

Foto: Hrvatska Provincija sv. Jeronima franjevaca konventualaca

Nakon propovijedi uslijedio je obred zavjetovanja u kojem je fra Sandi Aščić u ruke provincijskog ministra položio svečane zavjete u Redu franjevaca konventualaca te se tako do kraja svoga života predao u službu Bogu, franjevačkom bratstvu i braći ljudima.

Kontaktirajte nas

Ukoliko imate prijedlog za vijest, pošaljite nam na info@hkm.hr

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja