Budi dio naše mreže

Proteklih tjedana, prije hospitalizacije u Poliklinici Gemelli, papa Franjo donirao je financijska sredstva za potrebe fonda „Don Roberto Sardelli“ za obnovu nekadašnjeg svećeničkog doma u Via Vergerio u Rimu. Prostori će sada biti prenamijenjeni u 20 stanova za potrebite.

/ mpp

Ukupni iznos donacije iznosi milijun eura, a objavljen je ovih dana u pismu koje je vikar kardinal Baldassare Reina poslao svećenicima Rimske biskupije, prenosi Vatican News.

Proročka gesta

„Od 23. do 27. lipnja 2025. slavit ćemo Jubilej sjemeništaraca, biskupa i svećenika; kako bismo stigli duhovno spremni, prikladno je razmišljati o konkretnom znaku ljubavi i nade koji ćemo ponuditi kao rimska Crkva“, piše kardinal Reina.

Dana 25. listopada 2024., kada je papa Franjo došao u Sveti Ivan Lateranski na biskupijsku skupštinu, među temama o kojima se raspravljalo pojavilo se i pitanje o stambenoj pomoći. „Problem je to na koji smo kao Crkva skrenuli pozornost nadležnim vlastima. Ako smo podigli glas, vjerujem da je važno učiniti proročku gestu koja može dati veću vjerodostojnost onome što smo rekli“, naglasio je kardinal.

Mjesečna pomoć

„Zbog toga, nakon poduljeg i dubljeg dijaloga s Prezbiterskim vijećem, osmislili smo taj ‘znak nade’: ulagati u Fond don Roberta Sardellija (svećenika naše biskupije koji je tijekom službe živio pun ljubavi u blizini onih koji su bili bez doma) kroz sredstva koja bi se namijenila kao pomoć obiteljima koje nemaju potrebna jamstva za pristup ugovoru o najmu ili pak onima koji nisu u mogućnosti platiti stanarinu (koja je sve skuplja)“. Stoga kardinal Reina potiče da se tom Fondu pomogne bilo jednom mjesečnom novčanom naknadom ili jednim njenim dijelom.

„Nadam se da će ta naša odluka dirnuti srca mnogih ljudi, kako bi rimska Crkva mogla senzibilizirati sve više muškaraca i žena da podrže ovaj Fond i kako bi se i konkretno riješio problem hitne stambene pomoći u našem gradu“, zaključio je kardinal Reina.

Kontaktirajte nas

Ukoliko imate prijedlog za vijest, pošaljite nam na info@hkm.hr

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja