"Na današnji dan prisjećamo se nevine dječice i pokolja cara Heroda. Međutim, u 21. stoljeću još uvijek se vrši pokolj nad mnogom djecom. Svi mi koji ignoriramo probleme i ne činimo ništa kako bismo pomogli, sudionici smo pokolja. To je strašno, i nema riječi kojima bismo mogli opisati tugu", pišu Papinska misijska djela u Republici Hrvatskoj na društvenim mrežama. Njihovu poruku prenosimo u cijelosti.
Svaka nova generacija za sebe misli da je naprednija od prethodne, ali dokaz da to nije baš tako, nažalost, neke su tradicije koje još uvijek i danas postoje u svijetu. Međutim, ne govori se o tome često, pa nismo ni svjesni da je to prisutno. Neke prakse iznimno su brutalne, a posebno su tužne zato što uključuju djecu.
Iako živimo u 21. stoljeću, rituali ubijanja i žrtvovanja djece prtisutni su. Tužna stvarnost je ubijanje (ljudske žrtve) djece koja su ili tjelesno ili mentalno hendikepirana. U Africi na djecu s invaliditetom gledaju kao na kletvu ili neki loši znak, djelo zla. Često takvu djecu roditelji sakrivaju i drže odvojeno od ostatka svijeta/obitelji, a najčešće ih napuste i jednostavno ostave. Albino djeca prolaze istu patnju.
Bože, oslobodi nas ovog zla! Ovo su teške priče i tužna stvarnost mnoge djece u misijskim zemljama. Mnoga naša braća i sestre žive na rubu s jedinim ciljem kako preživjeti do sutra. Naši misionari i misionarke su glas potrebitih u misijskim zemljama i trude se pomoći jer misijska područja izložena su mnogim nevoljama (glad, bolesti, nepismenost, izrabljivanje).
Mnoga naša braća i sestre žive na rubu s jedinim ciljem kako preživjeti do sutra.
Dati čovjeku piti i omogućiti žednomu da utaži svoju žeđ, veliko je djelo milosrđa. U Hrvatskoj još uvijek obilujemo vodom i gotovo da o njoj i ne razmišljamo. Dostupna nam je. Međutim, velik dio svijeta itekako osjeća posljedice radi problema nedostupnosti pitke vode i pitka voda je luksuz o kojem sanjaju. Svake godine u svijetu umre oko 2 milijuna djece od proljeva-bolesti prljavih ruku. Obično pranje ruku vodom i sapunom ovdje pomaže, ali voda i sapun u mnogim krajevima svijeta su luksuz. Mnoga djeca ne mogu pohađati školu u sušnoj sezoni jer osnovni zadatak im je donijeti vodu. Mnoga djeca danas žive bez osnovnih uvjeta za život, prisiljavana na teški fizički rad, prepuštena ulici u predgrađima velegradova, izložena kriminalu, raznim oblicima seksualnog nasilja ili prisiljavana sudjelovati u ratnim operacijama (osobito u afričkim zemljama).
Međutim, u 21. stoljeću još uvijek se vrši pokolj nad mnogom djecom.
Na današnji dan prisjećamo se nevine dječice i pokolja cara Heroda. Međutim, u 21. stoljeću još uvijek se vrši pokolj nad mnogom djecom. Svi mi koji ignoriramo probleme i ne činimo ništa kako bismo pomogli, sudionici smo pokolja. To je strašno, i nema riječi kojima bismo mogli opisati tugu.