Zato napusti „otok“ ovoga zamamnog svijeta i započni novi život ondje gdje zbilja možeš živjeti – u Božjoj blizini.
Knjiga autora Yanna Martela Pijev život mnogima se neće svidjeti; neki će čak kazati da sadrži i neobične komponente, ali usprkos tome, ova knjiga nosi dobre poruke. Naime, u djelu pratimo sedmomjesečni brodolomački suživot 16-godišnjeg dječaka i krvoločnog bengalskog tigra, na palubi čamca za spašavanje. Svakoga dana odvija se grčevita borba za preživljavanje. Dječak Pi i tigar dijele čamac; premda jedan bez drugoga ne mogu, ipak jedan drugome predstavljaju naročitu opasnost.
Svakoga dana odvija se grčevita borba za preživljavanje.
U sjećanju mi je ostao neuobičajen otok na koji dospijeva dječak Pi. Isprva mu se čini da je otok pogodan za život i da je konačno pronašao dom i sigurnost. Na otoku je bilo čak i pitke vode. Ali noću bi se događao čudan proces: voda bi postajala otrovna, ubijala bi ribe i sve uokolo. Kako bi pobjegle od podivljale vode, životinje bi se pele na krošnje stabala. Dječaku je otok bio primamljiv, ali i nesiguran. Sve što bi davao danju, noću bi otok neshvatljivo uzimao. U tome se krije posebna prevara: brojne dnevne pogodnosti noću bi postajale opasne. Otok je više uzimao nego davao. Dozivao je smrt. Dječak ga je stoga odlučio zauvijek napustiti ako želi nastaviti živjeti. Ovaj otok slika je i današnjeg svijeta: mnogo ti daje, ali će ti sve nonšalantno uzeti. Prividno će ponuditi novac i uspjeh, ali uzet će ti dušu; uzet će ti puno više. Mami te da bi ti uzeo ono najvažnije. Zato napusti „otok“ ovoga zamamnog svijeta i započni novi život ondje gdje zbilja možeš živjeti – u Božjoj blizini.
Autor fra Goran Azinović za svećenika Hercegovačke franjevačke provincije zaređen je 2014. godine. Autor je 18 nadahnutih knjiga, kolumnist je katoličkog mjesečnika “Naša ognjišta”, a pisao je i za druge katoličke časopise. Trenutačno živi i djeluje kao župni vikar u župi Krista Kralja u Čitluku (BiH).