Franjevački samostan u Širokom Brijegu je uputio poziv vjernicima da pokažu poštovanje prema svetom prostoru i obredu svete mise odgovarajućim odijevanjem, istaknuto je tijekom nedjeljnih misa
U crkvi smo više nego na drugim mjestima u svijesti da smo braća i sestre u Kristu. Onda takav stav i zauzimamo i svojim odijevanjem i dotjerivanjem za crkvu kao primjer djeci. Kao što ne treba biti takva da privlači preveliku pozornost, odjeća i nakit istovremeno treba biti svečana.
Utemeljitelj i duhovnik udruge “Betlehem” p. Marko Glogović ostao je zatečen oskudnim odijevanjem u crkvi te je odlučio javno progovoriti o toj temi. Iako je tekst napisan prije deset godina, podjednako je aktualan i danas.
Fakulteti, sudovi, radna mjesta, sve su to mjesta na kojima postoji dress code i svaka osoba će to poštivati, ali kada je u pitanju crkva i Sveta Misa tada se mnogi krenu buniti, napeti su i samo čekaju kada će moći nešto prigovoriti. Biste li prigovorili svome šefu ili zaštitaru na sudu? Ne! Zašto onda prigovarate kod pravila odijevanja u crkvenim prostorijama?
"Ljeto je, velike su vrućine i svjedoci smo da u crkvama, pogotovo na vjenčanjima, možemo vidjeti razne modne krikove. Od jastučnica-haljine koja se ne može rastegnuti i pokriti sve koliko se god vlasnica trudila, preko kreacija koje prkose gravitaciji do takvog modnog izdanja gdje nekad poželim djevojci dati kremu za sunčanje jer je u sličnoj kombinaciji neki dan objavila fotografiju s plaže", piše na svom Facebook profilu nacionalni duhovni asistent Frame BiH te župni vikar na Humcu fra Marin Karačić.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?