Budi dio naše mreže

Ključna riječ: nikolina-essert

Agresivnost i egoizam djece i mladih – jesmo li svjesni opasnosti i može li dobrota pomoći? 3/6

U trećem članku projekta za poticanje novinarske izvrsnosti Agencije za elektroničke medije (AEM) 'Agresivnost i egoizam djece i mladih – jesmo li svjesni opasnosti i može li dobrota pomoći?' autorica Snježana Kirinić Grubić donosi razmišljanje o empatiji djece i mladih. Želja joj je ponuditi neke savjete kako bismo, korak po korak, razvijali društvo puno suosjećanja, kako bismo već od najranije dobi bili tu jedni za druge.

ARGUMENTI Što (ne) treba objavljivati na društvenim mrežama?

Društvene mreže postaju nam platforma za traženje savjeta oko nekog problema ili nedoumice, mjesto za dijeljenje osobnih promišljanja i stavova, ali znaju se pretvoriti i u svojevrsni virtualni dnevnik gdje izlažemo svoju intimu i stvarnosti o kojima bismo trebali dobro promisliti želimo li ih zapisane u javnom prostoru. U Argumentima u ponedjeljak 29. svibnja ponudili smo odgovore na pitanja vezana uz društvene mreže, kao i na pitanje: Kako prepoznati što objaviti na društvenim mrežama, a što ipak zadržati u krugu bliskih i poznatih ljudi? Argumente je uredila i vodila Diana Tikvić.

Kako prepoznati prve znakove depresije kod djece?

Kako prepoznati apatiju kod djece? Kako prepoznati njihovu povučenost i kako to razlikovati od depresije u koju dijete polako upada? Kada je potrebno potražiti pomoć? Odgovore potražite u tekstu.

Živjeti istinsku radost u braku znači ljubiti onako kao što Bog ljubi!

Ženidba, poput svakog drugog sakramenta, ima dvije dimenzije: božansku i ljudsku, naglasila je psihologinja Nikolina Essert te pojasnila kako putem bračnog sjedinjenja u "jedno tijelo" bračni drugovi ulaze u "veliko otajstvo" Božje ljubavi prema čovječanstvu - jedinstvo Krista i Crkve.

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja