Juana Gallegos podijelila je svoju priču s lokalnom televizijskom postajom KHOU, opisujući da je dobila trudove 29. travnja kad je bila trudna svega 22 tjedna. U bolnici, u koju je Gallegos prvotno otišla, rekli su da neće moći spasiti njenu bebu. „Izravno su mi rekli da neće moći učiniti ništa ako se rodi tako rano“, ispričala je. „Odlučno sam im rekla da me odmah odvezu negdje drugdje“.
Banka humanog mlijeka ustanova je u kojoj se pohranjuje, obrađuje i testira humano mlijeko koje majke izdoje za svoje dijete ili koje žene daruju banci kako bi ga mogla iskoristiti djeca kojoj je potrebno. Majčino mlijeko sadrži protutijela koja štite prerano rođenu djecu, kao i djecu rođenu u terminu, protiv bolesti i crijevnih infekcija. Za djecu koja su u neonatalnim jedinicama intenzivnog liječenja, donacije mlijeka su presudne za život. Tko sve može primiti, a tko darovati majčino mlijeko? Zašto je ono toliko važno? Prijeti li ikakva opasnost od "tuđeg" mlijeka? Na ta i brojna druga pitanja odgovarale su gošće Argumenata: doc. dr. sc. Branka Golubić Ćepulić, predstojnica Kliničkog zavoda za transfuzijsku medicinu i transplantacijsku biologiju i voditeljica Banke humanog mlijeka te izv. prof. dr. sc. Anita Pavičić Bošnjak, iz Odjela za podršku dojenja Banke humanog mlijeka, Hrvatske banke tkiva i stanica Kliničkog zavoda za transfuzijsku medicinu i transplantacijsku biologiju.
Zavod za neonatologiju Klinike za ženske bolesti i porode na KBC-u Zagreb i Klub roditelja neodonoščadi "Palčići" 17. studenog organiziraju svečanost obilježavanja 11. Međunarodnog dana svjesnosti o prijevremenom rođenju. Pozivajući da se u što većem broju obilježi ovaj posebni dan predsjednica Kluba Željka Vučko rekla je da će "Palčići" nastaviti prikupljati sredstva za Zavod za neonatologiju u Petrovoj i pomagati malenim herojima.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?