"Mentalno zdravlje u zajednici" tema je Europskoga tjedna mentalnog zdravlja koji se obilježava od 22. do 28. svibnja. Zato je gost emisije "S druge strane ogledala" 24. svibnja bio savjetodavni terapeut Tomislav Vurušić.
Kako vrijeme provedeno na društvenim mrežama utječe na naše mentalno zdravlje, posebno na mentalno zdravlje djece i mladih, njihov razvoj i njihovu samosvijest? Na koji način se prepoznaje ovisnost o internetu i kako je se osloboditi? Kako na djecu i mlade utječe elektroničko nasilje, izbacivanje iz aplikacija za dopisivanje ili vrijeđanje u takvim grupama? Ovo su samo neka od pitanja o kojima se razgovaralo u Argumentima, 24. listopada, urednice Diane Tikvić.
Djeca i mladi populacija su koje je pandemija posebno pogodila. I dok su stručnjaci složni da je ključno usmjeriti se na mentalno zdravlje djece i mladih te osigurati resurse za njihovo jačanje u kriznim vremenima i nakon njih, Hrvatska novu Nacionalnu strategiju zaštite mentalnog zdravlja čeka već više od pet godina. U Argumentima smo o problemima mentalnog zdravlja djece i mladih, dostupnosti potrebne pomoći te kome se i kada roditelji mogu obratiti, razgovarali s voditeljicom Odjela za mentalno zdravlje i prevenciju ovisnosti na Hrvatskom zavodu za javno zdravstvo prof. dr. Danijelom Štimac Grbić, predsjednikom zagrebačke udruge Pragma Nedjeljkom Markovićem, voditeljicom Odjela za zdravstvo grada Zagreba, dr. Ivanom Portolan Pajić i dječjim psihijatrom iz KBC-a Split, prof. dr. Tomislavom Franićem.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku.
Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?