Pogled na naše beskrajno dostojanstvo
Biti stvoren na Božju sliku, kaže dokument znači posjedovati svetu vrijednost koja nadilazi svaku razliku seksualne, društvene, političke, kulturne i vjerske prirode.
Biti stvoren na Božju sliku, kaže dokument znači posjedovati svetu vrijednost koja nadilazi svaku razliku seksualne, društvene, političke, kulturne i vjerske prirode.
"Hodam li ili ležim, sve ti vidiš, znani su ti svi moji putovi...."
Kad razmišljamo o tome da smo pozvani biti veliki, često i prvo pomislimo na slavu, novac i utjecaj. Ali Bog misli na nešto drugo.
Školu je 2020. godine osnovala grupa roditelja iz Portlanda u Oregonu, a njezin se kurikulum temelji na "teologiji tijela" svetog Ivana Pavla II.
"Umjetna inteligencija treba međunarodna pravila, a ljudima je potrebno više etičkog obrazovanja kako bi brižljivo postupali s umjetnom inteligencijom", izjavio je njemački teolog, stručnjak za društvenu i gospodarsku etiku Elmar Nass u razgovoru s novinarima austrijskih crkvenih novina, a prošlog tjedna prenijela agencija Kathpress.
Zajednica muža i žene je sveta, kao i zajednica Krista i Crkve. Na križu Isus izlijeva svoj život za svoju Zaručnicu, a Crkva taj život prima. U žrtvi mise Crkva izlijeva svoj život koji joj je darovao Isus, a On taj život prima u svetoj Euharistiji. U braku, muž i žena umiru sebi i izlijevaju svoje živote za drugoga, i svaki od drugoga prima taj dar života.
"Dogodi se da nas ponese neka igra riječi, neka igra značenja. Ili otužna potreba da ispadnemo važni, dosjetljivi ili što već. Pa izreknemo neku olaku riječ, neku primjedbu, procjenu... I tako nekoga povrijedimo", piše kršćanski pisac, pjesnik i esejist Stjepan Lice u svome promišljanju o važnosti i težini izgovorenih riječi poručujući da je naporno ne biti osoba od riječi čime povrjeđujemo druge ljude.
Papa Franjo primio je u četvrtak, 20. siječnja sudionike plenarnog zasjedanja Kongregacije za nauk vjere. U svom govoru dotaknuo se tema zlostavljanja u Crkvi, raskida nesakramentalne ženidbene veze, sinodalnog hod i ljudskoga dostojanstva.
"Rad koji ne vodi brigu, koji uništava stvoreno, koji stavlja u opasnost preživljavanje budućih generacija, ne poštuje dostojanstvo radnika i ne može se smatrati dostojanstvenim. Naprotiv, rad koji vodi brigu, pridonosi obnovi punoga ljudskog dostojanstva, pomoći će zajamčiti održivu budućnost za buduće generacije", poručio je papa Franjo u videoporuci sudionicima 109. zasjedanja Međunarodne konferencije rada (ILC), najvišeg tijela Međunarodne organizacije rada (ILO).
Bez obzira na dob, većina nas ima problema s emocionalnom zrelošću. Kako možemo iskoristiti nesigurnost adolescencije i nezrelost mlađe dobi? Možemo li ukrotiti neuroze srednjih godina i ekscentričnost starosti? Kako možemo postati normalni?
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?