Budi dio naše mreže

Ključna riječ: kusnje

Dok doživljavamo kušnju, računamo na ispruženu Isusovu ruku da će nas održati

Krist nas razumije bolje nego itko drugi kada osjetimo tu dilemu između toga tko želimo biti i prividnog dobra koje nam kušnja stavlja nadohvat ruke. Način na koji je on proživio pustinjsko iskustvo može nam pomoći da realističnije sagledamo iskušenja: mir nećemo pronaći popuštanjem pred njima ili razgovorom s njima, već odlučnim prihvaćanjem ljubavi koja nadahnjuje naš život.

VIDEO Kako Đavao govori o Bogu

Pogledajte videoisječak iz populatnog Devil's Advocate u kojem je pojašnjeno kako Đavao pokušava na izopačen način govoriti o Bogu.

Olako shvaćanje grijeha

Svijest o tome da možemo uvijek otići na ispovijed mnoge odvraća od borbe s grijehom. Trebamo li se izboriti s grijehom i zašto?

Kako brak može ustrajati kroz poteškoće?

Napast da pobjegnemo u uvijek nedostižnu, maglovitu sreću uvijek će nas pokušavati odvući od našeg pravog poziva, a to je ljubav. A ljubav se nikada ne živi odvojeno od odluke da izdržimo - strpljivo - bezbroj načina na koje smo pozvani da umremo svojoj sebičnosti i ponovno otkrijemo mala "uskrsnuća" koja se događaju posvuda oko nas.

Isus nam uvijek pomaže prihvatiti sve kušnje i patnje

Ti i ja imamo priliku postati iskusni, zreli, mudri upravo po kušnjama, ne izvan njih, zagledani u Isusa ne u patnju. Mi postajemo tada drugima pomoć, svijetlo, potpora i nada. Biti kušan nije najveća tragedija, naprotiv to stanje postaje blagoslov i prilika da se više zbližimo Isusu i da on po nama drugima pomaže.

Kako moliti u životnim olujama?

Vjerovati Bogu kada rješava naše probleme je prilično lako. Ali možemo naučiti vjerovati u Njega kada se čini da je sve izgubljeno. Upravo tada možemo reći „U tvojim sam rukama. Radi sa mnom što želiš jer znam da me ljubiš.”

Oholost kao temelj triju Isusovih kušnji u pustinji

Tri kušnje koje ispituju domete čovjekove egzistencije i dokle je čovjek spreman ići da svlada strah od smrti nerijetko završavaju u čovjekovom sijanju smrti. Treba samo na trenutak pomisliti na ratove i genocide i zla koje čovjek čini drugom čovjeku. Ubijajući druge čovjek se pokušava izuzeti od svoje osobne smrti, ali se i postavlja u položaj apsolutnog tumača dobra i zla, zbog čega onda genocid proglašava paradoksalno nečim dobrim i moralnim.

1 2 3
Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja