Razgovor sa sveučilišnim kapelanom Hrvatskoga katoličkog sveučilišta vlč. Odilonom Singom čini jedan od središnjih tekstova novoga broja Kane, pod naslovom „Gdje se ne umire, tamo se i ne živi“.
Švicarski autor knjiga za mlade, teolog Stephan Sigg, svojim je djelima osvojio golemu publiku. Za novi broj kršćanske obiteljske revije Kana otkrio je kako svojim jednostavnim i pristupačnim stilom koji mladi razumiju osvaja njihovu pozornost i potiče ih na rast u vjeri.
Središnji dio ljetnoga dvobroja kršćanske obiteljske revije Kana posvećen je brizi za očuvanjem zajedničkoga doma, s naglaskom na 5. obljetnicu enciklike pape Franje, Laudato si’. Brige za stvoreni svijet dotiče se i autor Đurica Pardon u tekstu vrlo intrigantnoga naslova Povjerenje Bogu, svojoj zemlji i čokoladni skakavci, baveći se zapravo temom hrane u Bibliji i danas, mudrošću uzgajanja, umijećem pripremanja, pouzdanja u svoju zemlju i Boga koji plodnost daje. Dio toga teksta donosimo u nastavku, a u cijelosti se može pročitati u tiskanom dvobroju revije Kana.
Profesor filozofije i autor brojnih filozofskih i teoloških djela dr. Peter Kreeft u novom ljetnom dvobroju obiteljske revije Kane otkriva što je po njegovu mišljenju najkontroverznija stvar u društvu i Crkvi.
S obzirom na okolnosti vezane uz koronavirus, novi broj kršćanske obiteljske revije Kana ovoga je mjeseca objavljen i u digitalnom izdanju te ga daruju publici za čitanje putem interneta.
Đurica Pardon u travanjskom broju kršćanske revije Kana promatra pandemiju koronavirusa iz perspektive ekonomije i odnosa društva prema domaćoj proizvodnji, uzimajući kao primjer nedostatak kvasca u dućanima za vrijeme krize COVID-19. "Posljedica je civilizacijskih dosega da nešto što nije bilo ni dostupno ni potrebno odjednom postane nužno za život, a za on što je svakodnevno i dostupno, domaće i naše, gubimo interes i želju sve dok u kriznim trenutcima ne uočimo kako nam je upravo ta hrana životvorno potrebna i nužna, a oni koji je uzgajaju naši najveći dobrotvori", poručuje. Dio teksta "Zaboravljeni okusi plodova naših polja" prenosimo u nastavku.
Novi broj kršćanske obiteljske revije Kana i ovoga puta donosi zanimljive tekstove u rubrici Obiteljski savjetnik. Jedan od njih je i ovaj o odgoju djece, posebnoj zadaći s kojom se susreću svi roditelji tražeći najbolji put kojim će povesti svoju djecu. Donosimo dio teksta Kristine Pšenko koji sažima tipove roditeljskog odgoja i korake na kojima se najčešće pada.
Ususret Božiću, Kana donosi niz tekstova koji će čitatelja pratiti prema tom radosnom blagdanu. O fenomenu "selfija" pisala je socijalna pedagoginja Kristina Pšenko. Tko se više fotografira: muškarci ili žene? Tražimo li pažnju, zabavu ili bježimo od svakodnevice? Saznajte u tekstu koji prenosimo u cijelosti.
Zagrepčanka Ivančica Fulir, rođena 1984. godine, završila je fakultet i stekla zvanje magistrice ekonomije, no danas je redovnica Družbe Marijinih sestara, misionarka na jugozapadu Ukrajine, i svoje poslanje radosno vrši, pogotovo kada su u pitanju ukrajinska djeca, posvjedočila je u razgovoru za listopadsko izdanje mjesečnika 'Kana'.
Psihoterapija je promijenila koncept. Izgleda paradoksalno da psihoterapija nastala prije svega kao tehnike liječenja, dakle jedna potpuno medicinska praksa, danas nudi i pokušava objasniti suvremeno društvo i naša civilizacijska kretanja i odnose, piše psihijatar Dalibor Karlović u rujanskom izdanju mjesečnika Kana.