U emisiji Hrvatskoga katoličkog radija "Novi valovi dobrote" urednice Snježane Kirinić Grubić u utorak, 9. ožujka gostovala je Petra Heisinger, ravnateljica glazbene škole "Glazbaonica ljubav".
Prema riječima sugovornice HKR-a, Glazbena škola “Glazbaonica ljubav” nastala je 2013., nakon što se odlučila na veliku promjenu u životu. Projekt o kojem je maštala cijeloga života je bilo stvoriti koncentrično žarište ljubavi, kojim bi pomirila katolički odgoj i ljubav prema najmanjima. Učinila je to ponajviše iz bolnih i osobnih razloga, zato da ne nastaju nove takve priče, odnosno da ne bude predatora i žrtava. A put je bio dug i bolan. “Nakon prijave projekta, koji je te godine proglašen najboljim projektom samozapošljavanja, izložila sam ga i pred tadašnjim ministrom rada i tako se zakotrljala priča sa sjajnim odjekom među djecom i roditeljima. Primijetila sam da ako je mudra ljubav srž našega pristupa, onda sve dođe na svoje mjesto.”
“Škola je namijenjena uzrastu djece predškolskog i osnovnoškolskog glazbenog obrazovanja, dakle od pet godina naviše. Specifičnost škole je metoda glazbenih animacija. Program je trogodišnji i verificiran pri Ministarstvu. Nakon glazbenih animacija, polaznici mogu birati između pohađanja gitare, klavira, violine, flaute i harfe. Djeca imaju izbor opredijeliti se za klasično, formalno glazbeno obrazovanje, po kurikulu Ministarstva ili pak za personalizirano obrazovanje, uz certifikat. Naravno, uz polaganje ispita moguća je i promjena programa”, ističe Petra Heisinger.
Na pitanje tko je Teta Nota, kaže da je time htjela svima pokazati koliko, primjerice, voli Mozarta. “Čarolijom pričanja priča želim uvesti djecu u svijet glazbe i približiti im istinite likove iz glazbene povijesti jer djeca to mogu, žele i znaju upiti. Kad ih ispravno nahranite u ranoj dobi, ne morate ih usmjeravati u pubertetu. Željela sam, sokratovskom metodom, djeci dati nešto gdje će me moliti za još i jedva čekati novi sat.”
Petra Heisinger i dugogodišnja urednica dječjeg časopisa Modra lasta Željka Horvat Vukelja su autorice metode glazbenih animacija, ali i priručnika glazbene pedagogije “Pričom do glazbe”. Rekavši da je priručnik nastao kao odgovor na potražnju edukatora, ističe da je to jako sažeti “know-how” novog pristupa glazbenoj pedagogiji i blagi uvod u temu za one koji žele znati više. A kao urednica “Kuharice za zdravo odrastanje”, Heisinger je napomenula da “Kuharica” s priručnikom čini jedinstveni edukacijski komplet.
S obzirom da se u “Glazbaonici ljubav” zalažu za zdravo odrastanje kroz jedinstveni pristup glazbenom obrazovanju, Heisinger ističe da su u timu ljudi s profesionalnim, ali još više ljudskim kvalifikacijama te zaključuje: “Za profesora u našoj glazbaonici nije dosta biti savršen glazbenik, mora se biti i pun ljubavi.”