O plodovima duhovne glazbe u HKR-ovoj emisiji "Argumenti" u utorak, 28. veljače, govorili su glazbenica i članica Molitvene zajednice Srce Isusovo Vanessa Mioč, voditelj slavljeničkog tima Doma molitve Slavonski Brod Sebastijan Pešorda te voditelj slavljeničkog tima Yeshua Matej Galić. Urednik emisije je Branimir Gubić.
Govoreći o ulozi duhovne glazbe u njezinom životu Vanessa Mioč istaknula je kad je bila u srednjoj školi otišla je na molitvu na Kamenita vrata u Zagrebu gdje se prvi put susrela s duhovnom glazbom i poželjela pjevati tu vrstu glazbe. Kako je rekla, Molitvena zajednica je njezina druga obitelj koja ju podržava u njezinom radu.
“Tada kad sam prvi put čula tu duhovnu glazbu i osjetila kako je to lijepo kad se predivno sljubljuju tekst i melodija kao i zajedništvo koje se dijeli u duhovnoj glazbi, naprosto me oduševilo. U tom trenutku odlučila sam da ću pjevati duhovnu glazbu jer dok pjevam Bogu zapravo mogu biti najautentičnija”, naglasila je Mioč koja je sinimila pet pjesama, a piše i svoje autorske pjesme za koje čeka pravi trenutak da budu objavljene.
Kako je otkrio voditelj slavljeničkog tima Yeshua Matej Galić, nakon obraćenja 2009. godine dobio je nadahnuće da svira gitaru te je postepeno pod vodstvom patra Areka Krasickija koji je tada bio u Osijeku čak i oformio Duhos bend. Od Duhosa do slavljeničkog tima Jeshua prošlo je nekoliko godina, a u razgovoru se prisjetio svojih početaka sviranja.
“Nadahnuće za sviranje gitare dobio sam tijekom molitve u kućnim grupama za vrijeme studiranja u Osijeku. Gitara mi je bila mila uhu i za vrijeme slavljenja pjevali smo samo pjesmu ‘Nek’ pada’ jer tada još nije bilo toliko pjesama za pjevati. Mene je to toliko oduševio da sam i sam počeo svirati učiti svirati gitaru. Znao sam je svirati satima jer 2010. nije bilo toliko slavljeničkih pjesama”, poručio je Galić koji je zahvaljujući služenju Bogu upoznao suprugu te danas imaju djecu.
Galić je naglasio kako ih se zbog emocija u glazbi proziva da su protestanti, ali to nije tako. S njim se složio i voditelj slavljeničkog tima Doma molitve Slavonski Brod Sebastijan Pešorda koji je istaknuo da u toj glazbi vidi duboku povezanost s Bogom.
“Dom molitve je jedan zanimljiv projekt, u kojem bi voljeli ostvariti postojanje molitve i pjesme tijekom dana i noći. To je po uzoru vizije koju je imao kralj David te koja je detaljno opisana u Bibliju. U Šatoru sastanka ljudi su slavili Gospodina. Takvi domovi molitve postoje diljem svijeta”, objasnio je Pešorda koju je ljubav prema glazbi upoznao u vlastitoj obitelji.
Pešorda je naglasio kako domovi danonoćne molitve postoje u svijetu, a oni streme k tome cilju te se nadaju da će uskoro to i ostvariti.