20. lipnja 1990. godine Predsjedništvo Socijalističke Republike Hrvatske prihvatilo je amandmane na hrvatski Ustav: zastava SRH imat će u sredini grb Hrvatske umjesto socijalističkih simbola; službeno pismo u javnoj upotrebi je latinica, upotreba ostalih pisama regulira se zakonom; predsjednik Predsjedništva bit će predsjednik Republike, a ostali članovi Predsjedništva bit će potpredsjednici; umjesto Izvršnog vijeća izvršno tijelo bit će vlada, a ministarstva će biti umjesto sekretarijata i komiteta.
Istoga dana, prvi put poslije Drugoga svjetskog rata, u Hrvatskoj je svečano obilježena godišnjica atentata u beogradskoj Skupštini na zastupnike HSS-a, 20. lipnja 1928., kada su mučki ubijeni Pavle Radić i Đuro Basariček, dok je nakon dva mjeseca od posljedica teškog ranjavanja umro Stjepan Radić. Komemorativnu akademiju u spomen na ta tri hrvatska političara organizirao je Sabor Republike Hrvatske u Hrvatskome narodnom kazalištu u Zagrebu. Na komemorativnoj akademiji govorio je predsjednik Republike Hrvatske Franjo Tuđman, a na njihove grobove položeni su vijenci i zapaljene svijeće.
Istoga dana Franjo Tuđman primio je Otta von Habsburga, člana Europskog parlamenta i predsjednika PEN kluba, koji mu je čestitao na izboru na najvišu funkciju i poželio uspjeh u ostvarivanju složenih i odgovornih dužnosti.
20. lipnja 1991. Franjo Tuđman donio je Odluku o imenovanju Martina Špegelja, ministra obrane, za zapovjednika Zbora narodne garde.
Istog dana Predsjedništvo Srpske narodne stranke u Zagrebu u priopćenju je izrazilo svoje nezadovoljstvo povodom početka trajnog zasjedanja Sabora Republike Hrvatske zato što je na njemu izostala „rasprava i odlučivanje o autonomiji Srba u Hrvatskoj”. SNS je smatrala da „bez utvrđivanja sadržaja autonomije Srba u Hrvatskoj nije dobro da se ide na razdruživanje Republike Hrvatske od Jugoslavije”.
20. lipnja 1992. predsjednik Tuđman primio je u Zagrebu nobelovca profesora Roberta Hubera, jednog od koordinatora potpisivanja apela za mir u Hrvatskoj u organizaciji Instituta „Ruđer Bošković”, a koji je potpisalo više od stotinu dobitnika Nobelove nagrade iz čitavoga svijeta, te mu zahvalio na njegovoj angažiranosti za mir u Hrvatskoj.
Borna Marinić magistar je povijesti koji se niz godina bavi temom Domovinskog rata. Od 2013. uređuje i vodi Facebook stranicu Dogodilo se na današnji dan – Domovinski rat. Autor je više knjiga i dokumentarnih filmova na temu Domovinskog rata, a kao novinar radio je dvije godine u HRT-ovoj emisiji TV Kalendar. Od ožujka 2019. uređuje i vodi emisiju Domoljubne minute na Hrvatskome katoličkom radiju. Vlasnik je obrta CroHis kojim promiče vrijednosti Domovinskog rata.