Prigodom obilježavanja dva velika povijesna događaja, 1100 godina Hrvatskog Kraljevstva i 1400 godina kršćanstva u Hrvata, u Župi sv. Jurja u Subotici izrađeni su vitraži koji prikazuju bogatu crkvenu povijest u Hrvata.
Lijevi vitraž, u čast 1400 godina kršćanstva u Hrvata, prikazuje sv. Josipa, zaštitnika hrvatskog naroda i domovine, zatim slavenske apostole sv. Ćirila i Metoda, suzaštitnike Europe, koji su u vjerskoj i kulturnoj povijesti Hrvata imali veliki utjecaj na utvrđivanje kršćanstva u Hrvata i istodobno širenju glagoljskog pisma, bogoslužja i književnosti na slavenskom jeziku.
Kao treći lik prikazan je sluga Božji kardinal Franjo Kuharić koji se zauzimao da hrvatski narod ima neotuđivo pravo da bude ravnopravan s drugim narodima; da bude slobodan u svome suverenitetu te nesmetano živi u svijesti više tisućgodišnje državnosti. Iznad ovog vitraža jest poseban vitraž s vatikanskim grbom, koji simbolizira povezanost i vjernost Svetom Ocu. Lijevi vitraž prikazuje proslavljenu Crkvu.
Desni vitraž, prigodom 1100. godišnjice Hrvatskog kraljevstva, prikazuje biskupa Grgura Ninskog kako kruni kralja Tomislava, za prvog hrvatskog kralja na Duvanjskom polju 925. godine. Kralj Tomislav nosi crveni plašt s posebnim ukrasima poput hrvatskog pletera. U ruci drži mač na kojem je utisnut hrvatski grb. Ovaj povijesni događaj predstavlja temelj stvaranja današnje Hrvatske.
U pozadini vitraža je Hercegovina i rijeka Neretva koja teče prema Jadranskom moru dok je na dnu vitraža vidljiv stari grad Split gdje su održani splitski crkveni sabori 925. i 928. godine.
Iznad ovog vitraža je grb Subotičke biskupije koja je relativno mlada biskupija, no, prema povijesnim podacima, crkvena hijerarhija na prostoru Bačke postojala je već od početka 11. stoljeća te se već tada spominju dva bačka nadbiskupa: Fabijan, koji je bio nadbiskupom u Baču za vrijeme osnutka Zagrebačke biskupije, te Francike, koji je isprva bio biskupom u Zagrebu, a potom nadbiskupom u Baču.
Desni vitraž prikazuje zemaljsku vlast.
Srednji vitraž sadrži prikaz Isusa Krista Kralja svega stvorenja na nebeskom prijestolju u obliku križa po kojem čovjek dolazi do spasenja.
Na svakom od ova tri vitraža postoje po tri anđela. Tako sveukupno devet anđela simbolizira devet korova anđeoskih. Prva tri kora izravno gledaju Boga i klanjaju mu se: serafini, kerubini i prijestolja. Sljedeća tri kora izvršavaju Božji providonosni plan za svemir: gospodstva, sile i vlasti. Zadnja tri kora izravno upravljaju ljudskim poslovima: vrhovništva, arkanđeli i anđeli čuvari.
Likovi na desnom i lijevom vitražu su u odnosu prema središnjem vitražu tj. zemaljska vlast i proslavljena Crkva služe Gospodinu Isusu Kristu, Kralju svega stvorenja.
Središnji vitraž donirao je Središnji državni ured za Hrvate izvan Republike Hrvatske, vitraž „1100 godina Hrvatskog kraljevstva“ obitelj Ivana i Ane Tikvicki i lijevi vitraž „1400 kršćanstva u Hrvata“ Josip i Josipa Vojnić Tunić.
Vitraže je izradio atelje za izradu vitraža „Atelje Stanišić 1908.“ iz Sombora prema zamisli i nacrtu župnika Župe sv. Jurja u Subotici vlč. Tomislava Vojnića Mijatova.