Uz 110. godišnjicu rođenja i 60. godišnjicu smrti mo. Albe Vidakovića sjećamo se njegovog djela, osobito njegovih misa koje je skladao za potrebe zagrebačke katedrale gdje je bio regens chori - ravnatelj zbora.
Skladao je ukupno devet misa – devet remek-djela. Među najznačajnijima je Missa Gregoriana za četveroglasni muški zbor, solo i orgulje na temu gregorianskih korala, zatim Missa Caeciliana za četveroglasni mješoviti zbor i orgulje. Zatim Missa Simplex, I. staroslavenska Misa – troglasna misa koja je najčešće izvođena, II. Staroslavenska Misa, III. Staroslavenska Misa, Istarska Missa u kojoj je upotrebljen folklor u liturgijskoj glazbi, što je do tada bilo gotovo nezamislivo itd.
Missa Caeciliana je napisana po narudžbi tadašnjeg nadbiskupa zagrebačkog Alojzija Stepinca, danas blaženoga Alojzija Stepinca, kojemu je kasnije i posvećena riječima: „Najvećem ljubitelju crkvene glazbe i univerzalnom humanistu.“ .
Od većih glazbenih formi mo. Vidaković je uglazbio još jedan oratorij, četiri litanije, pedeset ostalih duhovnih skladbi, četrnaest instrumentalnih skladbi itd.
Albe Vidaković rođen je u Subotici, 2. listopada 1914., gdje je završio osnovnu školu i Muzičku školu. U Travniku je završio sjemenišnu gimnaziju a Katolički bogoslovni fakultet u Zagrebu. Za svećenika je zaređen u Subotici 1937. godine. U Rimu je 1941. godine završio Papinski institut za crkvenu glazbu i onda se, zbog ratnih neprilika nije mogao vratiti u Suboticu pa se, uključio u glazbeni i kulturni život Zagreba. Bio je profesor na Katoličkom bogoslovnom fakultetu i ravnatelj zbora te profesor na Muzičkoj akademiji u Zagrebu. Godine 1963. osnovao je Institut za crkvenu glazbu pri KBF-u i bio njegov prvi ravnatelj. Umro je u Zagrebu,18. travnja 1964. godine.
Tomo Vereš za njega je napisao da je “on u isti mah bio dobar svećenik, i istinski glazbenik, i ozbiljan znanstvenik. Kao znanstvenik tražio je istinu, kao glazbenik otkrivao je ljepotu a kao svećenik vodio je ljude Bogu. Ali za njega to nisu bila tri različita zanimanja, nego samo jedno svećeničko zvanje ostvareno na tri različita načina.”