Nakon uspjeha hrvatskih snaga u zadarskom zaleđu u operaciji „Maslenica“ početkom 1993. godine na meti srpskog topništva sve se češće nalazio Šibenik.
Današnji, 2. ožujka 1993. godine, bio je relativno miran utorak. Nakon tjedan dana prekida otvorene su osnovne i srednje škole, vrtići i poduzeća. Ljudi su bili na poslu, djeca u školama, čak je odigrana košarkaška utakmica. No iza 21 sata po gradu su počeli padati razorni projektili. Jedan od njih u naselju Šubićevac, u ulici Ivana Mažuranića, pogodio je i probio krov stana obitelji Džaja.
U stanu obitelji Džaja, u samo jednom trenutku nestala su tri pokoljenja te obitelji. Život je izgubio 12-godišnji Ante, njegov 41-godišnji otac Mile te 79-godišnji dida Ivan. Taj je starac dvadesetak dana ranije pobjegao iz okupirane Promine (zaseok Klicići) preko Miljevaca obitelji svog sina u Šibenik nakon što su mu Srbi ondje ubili brata. Antina majka Zdenka koja se nalazila u kuhinji teško je ranjena i jedva je preživjela ovu tragediju. Ante Džaje sjećaju se kao „malog genija“ koji je redovno ministrirao u župnoj crkvi. On je jedan od nekoliko stotina djece koja su stradala u Domovinskom ratu čija imena moramo pamtiti.
Projektil je probio betonsku deku i pao u dnevni boravak, a udarac je bio toliko silan da je probio pod i bomba je završila u stanu ispod. U njemu se nalazila Marica Koštan s majkom Tonkom, staricom od 92 godine. Izbezumljena je novinarima Slobodne Dalmacije kazala:
„Počelo je sipat odozgo s gornjeg kata, nestalo odma struje, sve se rušilo na me. Ne mogu doć do vrata, noge odsječene. Majko mila, pomagaj, zovem ljude u pomoć. Nikako oni izvana, da otvore vrata, ugušit ću se, mislim. Susjedi nekako otvore. izađem van, a ne znam di ću. Vratim se opet unutra, majka mi stara ostala, gledam di je, šta ću s njom. Zovem susjede, dotrči naš susjed Emir i iznese mater na rukama ko da je malo dite.“
Ante, Mile i Ivan Džaja pokopani su u Donjem Polju kraj Šibenika. Dan nakon njihovog ubojstva uvedeno je izvanredno stanje te je krenula masovna evakuacija stanovništva prema Primoštenu, Rogoznici i otocima.
Borna Marinić magistar je povijesti koji se niz godina bavi temom Domovinskog rata. Od 2013. uređuje i vodi Facebook stranicu Dogodilo se na današnji dan – Domovinski rat. Autor je više knjiga i dokumentarnih filmova na temu Domovinskog rata, a kao novinar radio je dvije godine u HRT-ovoj emisiji TV Kalendar. Od ožujka 2019. uređuje i vodi emisiju Domoljubne minute na Hrvatskom katoličkom radiju. Vlasnik je obrta CroHis kojim promiče vrijednosti Domovinskog rata.