Učenici s vjeroučiteljicom priredili izložbu od 65 originalnih jaslica
Učenici Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić Prigorje Brdovečko pripremili su nagradnu izložbu „Moje jaslice“ u kojoj su izložili 65 originalnih, ručno izrađenih jaslica.
Učenici Osnovne škole Ivane Brlić-Mažuranić Prigorje Brdovečko pripremili su nagradnu izložbu „Moje jaslice“ u kojoj su izložili 65 originalnih, ručno izrađenih jaslica.
Emisiju na valovima HKR-a „Blago socijalnog nauka Crkve“ subotom u 16:30 emitiramo u suradnji s Centrom za promicanje socijalnog nauka Crkve Hrvatske biskupske konferencije. Emisiju je pripremio Stjepan Baloban, pročelnik Centra za promicanje socijalnog nauka Crkve i profesor socijalnog nauka Crkve i moralne teologije u miru na KBF-u Sveučilišta u Zagrebu.
U emisiji „Argumenti“ Hrvatskoga katoličkog radija u utorak 17. rujna središnja je tema uz početak školske godine bilo stanje hrvatskoga školstva i problem anksioznosti među mladima. Gosti u studiju bili su klinička psihologinja s dugogodišnjim iskustvom rada s djecom i mladima prof. dr. Gordana Buljan Flander, dekan Učiteljskog fakulteta u Zagrebu prof. dr. Siniša Opić i logoterapeut i zamjenik ravnatelja OŠ Lotrščak Martin Kajtazi.
Kršćanska sadašnjost objavila je jedinstveno pomagalo za učenike osnovnih i srednjih škola pod naslovom „Moj planer“, koje će svojim bogatim sadržajem mladim vjernicima na kreativan i poticajan način pomoći ispuniti i organizirati školske dane.
U jeku govora o novome pravilniku o provedbi nastave kojim se zabranjuje korištenje mobitela u školi u Argumentima Hrvatskoga katoličkog radija u utorak, 3. listopada, o uporabi i zabrani mobitela u dječjoj dobi kao i o utjecaju ekrana na dječji mozak razgovarali smo s prof. dr. sc. Srećkom Gajovićem s Instituta za istraživanje mozga koji predaje na Medicinskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu, Kristinom Bambir, majkom petero djece te s prof. Nadom Morić, ravnateljice Gimnazije i ekonomske škola Benedikta Kotruljevića.
Kako djetetu olakšati prijelaz iz vrtića u školu i kako da on bude što prilagođeniji djetetu i njegovim potrebama govorile su gošće emisije Martina Sokač, koautorica knjige “Od jaslica do škole”, Lea Potočar, psiholog i Katarina Lipovčić, majka troje djece.
Kako prepoznati znakove vršnjačkog nasilja? Kako biti podrška djetetu i zaštiti ga, neovisno je li riječ o događaju na školskom igralištu, učionici ili događaju na internetu? Što NE učiniti ako je dijete žrtva nasilja? Što učiniti ako je vaše dijete činilo nasilje? Na ova i druga pitanja odgovore su davali Alma Rovis Brandić, viša savjetnica za socijalne pedagoge Agencije za odgoj i obrazovanje, Jelena Zadro, psiholog i Tomislav Filić, ravnatelj OŠ Augusta Harambašića.
S početkom rujna na vrata mnogih domova pokuca i nova školska godina. Taj novi početak nosi sa sobom različite izazove, događaje i emocije. Kako to sve izgleda gledajući očima jednog prosvjetnog radnika, doznaje se iz razgovora s nastavnicom matematike i fizike iz Osnovne škole Vareš - Dijanom Pejčinović.
Potrebni su nam različiti poticaji i podrška koji vode računa o interesima mlade osobe, bez preambicioznih ciljeva koji mogu uzrokovati tjeskobu zbog straha od neuspjeha.
"Najvažnija vrlina nastavnika je poniznost! No, u isto vrijeme i jasno uvjerenje da ti, koji si pripremio predavanje, znaš više nego itko drugi. Te su stvari savršeno usklađene jedna s drugom", rekao je sveti Josemaría Escrivá, naglašavajući važnost sakramentalnog života i molitve.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?