Budi dio naše mreže

Ključna riječ: sakrament-bolesnickog-pomazanja

Ozdravljenje kao katolička stvarnost

Mogu li i laici ozdravljati ljude? Koja je uloga sakramenta bolesničkog pomazanja u ozdravljenju? O ovim temama u Argumentima HKR-a urednice Diane Tikvić govorili su mons. Marinko Miličević, generalni vikar Gospićko-senjske biskupije, Damir Zukan, nacionalni koordinator Katoličke karizmatske obnove u Duhu Svetom i Ante Bilaver, magistar teologije i voditelj Službe ozdravljanja zajednice 'Božja pobjeda'.

Bolesničko pomazanje: sakrament vjere, ozdravljenja i mira

„Slaveći ovaj sakrament Crkva se, u općinstvu svetih, zauzima za bolesnikovo dobro, a bolesnik, po milosti sakramenta, sa svoje strane pridonosi posvećenju Crkve i dobru svih ljudi za koje Crkva trpi i za koje se, po Kristu, prinosi Bogu Ocu.” (Katekizam Katoličke Crkve, br.1552)

HALO, VELEČASNI? Što učiniti ako jedan supružnik ne želi prihvatiti prirodno planiranje obitelji?

Kako prirodno planirati obitelj? Što učiniti ako se osjeća određena prisutnost preminule osobe? Može li osoba koja je primila sve sakramente inicijacije primiti i sakrament bolesničkog pomazanja, iako ne prakticira vjeru? Na ova i druga pitanja u petak, 11. veljače u emisiji HKR-a "Halo, velečasni!" odgovarao je fra Roko Bedalov, župnik župe Sv. Antuna Padovanskog na Svetom Duhu.

Sakrament bolesničkog pomazanja - osnažujuća milost

Sakrament bolesničkog pomazanja ima dvojaki karakter, što ga je sveti Jakov izrazio u svom novom zavjetu: “Boluje li tko među vama? Neka dozove starješine Crkve! Oni neka mole nad njim mažući ga uljem u ime Gospodnje, pa će molitva vjere spasiti nemoćnika! Gospodin će ga podići i, ako je sagriješio, oprostit će mu se.” (Jak 5,14-15).

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja