Budi dio naše mreže

Ključna riječ: mise-bez-naroda

Jesu li biskupi privremenim uskraćivanjem pričesti uskratili vjernicima njihovo pravo ili su donijeli razboritu odluku kako bi ih zaštitili?

"Kako to da djelovanje Crkve, pored svega duhovnoga blaga što ga je Bog položio u njezine duhovne trezore, isključivo promatramo kroz sakramentizaciju? (...) Dovoljno je spomenuti fenomen doslovnog nestanka potvrđenika iz crkve, često i iz Crkve, nakon primanja sakramenta svete potvrde. Tako se pojedinačni i kritički glasovi o uskrati pričesti čine ako već ne promašenima, onda svakako neprimjerenima, jer ispada da 'masovno pričešćivanje' automatski stvara obraćeno srce i donosi Božje kraljevstvo u svijet. Ali vidimo i znamo da tomu nije tako", navodi među ostalim u svome razmatranju dr. Tonči Matulić.

HALO, VELEČASNI? Što je vjernicima činiti dok nema misa s narodom?

Kako postupati u vremenima bez misa s narodom? Može li se Saboru predložiti da se hrvatski narod opet povjeri Presvetoj Krvi Kristovoj? Na ta i druga pitanja u emisiji HKR-a "Halo, velečasni!" 20. ožujka odgovarao je župnik župe sv. Blaža iz Zagreba mons. Zlatko Koren.

Život Crkve u doba koronavirusa

Primjeren odgovor Crkve na pandemiju koronavirusa bilo je pitanje na koje su u Argumentima HKR-a u četvrtak odgovarali rektor Hrvatskoga katoličkoga sveučilišta prof. dr. Željko Tanjić, liturgičar s KBF-a u Zagrebu mr. Milan Dančuo i glavni urednik Hrvatske katoličke mreže dr. sc. Siniša Kovačić.

VIDEO Može li misa biti zabranjena?

Mnogi vjernici ovih su dana zbunjeni i žalosni jer su mise s narodom uslijed epidemije koronavirusa odgođene, a u nekim zemljama i zabranjene. Kako se vjernici trebaju ponašati te što mogu učiniti u ovakvoj situaciji, u emisiji HKR-a Halo, velečasni odgovorio je vlč. Robert Šreter.

Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja