Budi dio naše mreže

Ključna riječ: marko-taborsky

Onaj tko jede Kruh nebeski ne umire

Evanđeoski odlomak kojeg Crkva pred nas stavlja u današnjoj liturgiji, kao i onaj od iduće nedjelje, teška je opomena nama danas s obzirom na naš kršćanski život te ono što samima sebi u njemu postavljamo kao prioritete, kao ono što nam je kao kršćanima najvažnije i najpotrebnije, za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

Izgledaju li zaista kršćanske crkve na Istoku kao džamije?

S vremena na vrijeme čuje se kako kršćanske crkve na Istoku svojom arhitekturom pomalo nalikuju na islamske džamije. No, povijesna je realnost upravo obrnuta – islamske džamije svojom arhitekturom nalikuju na kršćanske crkve i to one bizantskog razdoblja, u eseju za Hrvatsku katoličku mrežu objašnjava Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

ODIN VS. SALOMON Ili o mudrosti kojom se ne trguje

"Prema jednom nordijskom mitu, Odin je svojevoljno dao vlastito oko, kako bi u zamjenu za njega dobio mudrost koja mu je bila neophodna da bi bio dobar i pravedan kralj. U Starom zavjetu, mudrost je i mladom Salomonu trebala za istu svrhu, no on ju je od Boga ponizno molio te nije s njom trgovao", za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

ISUSOVO UKAZANJE NA PUTU U EMAUS Jesu li dva učenika na putu za Emaus doista bila dvojica?

"Ovaj egzegetski rad nije toliko znanstvena kritika postojećim hrvatskim prijevodima koliko iskreni poziv na dublje poniranje u biblijski tekst te otkrivanje bogatstva Božje riječi, makar to bilo i preko određenih itekako smislenih nejasnoća koje pronalazimo u tekstu, a koje nipošto nisu njegovo osiromašenje, već naprotiv njegovo bogatstvo, naime njegova dubina i punina", za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

USTAJANJE OD MRTVIH O pojmu uskrsnuća u poljskom jeziku

O pojmu uskrsnuća u poljskom jeziku za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

CRKVA NA NAJSVETIJEM MJESTU KRŠĆANSTVA Bazilika Groba ili Bazilika Uskrsnuća?

Kako se zove crkva na najsvetijem mjestu kršćanstva, jeruzalemska bazilika podignuta na mjestu koje je najranija kršćanska tradicija identificirala i častila kao mjesto raspeća, smrti, ukopa, a onda i uskrsnuća Gospodina našega Isusa Krista, naime kao mjesto njegovog prijelaza iz smrti u život te mjesto pobjede života nad smrću?

„Dovršeno je!“ (Iv 19,30) - posljednje Isusove riječi na križu

Lingvističku analizu i egzegetski komentar posljednje Isusove riječi na križu za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

Kakva je zapravo bila haljina Josipa Egipatskog?

Kakva je zapravo bila haljina Josipa Egipatskog kojega su braća prodala u roblje? Kićena? Šarena? Prinčevska? Kratku leksičko-semantičku bilješku za Hrvatsku katoličku mrežu piše Marko Taborsky, student poslijediplomskog studija biblijskih znanosti i arheologije na Fakultetu biblijskih znanosti i arheologije u Jeruzalemu.

1 2 3 4
Rezultati pretrage za pojam:

Danas slavimo sv. Joakima i Anu, Isusove djeda i baku – savršen dan da se prisjetimo i naših ‘neopjevanih heroja