Nova mrežna stranica za širenje apostolata Božjeg Milosrđa
Družba sestara Milosrdnog Isusa je uoči proslave 50. obljetnice preminuća bl. Mihaela Sopoćka, otvorila novu mrežnu stranicu posvećenu širenju apostolata Božjeg Milosrđa.
Družba sestara Milosrdnog Isusa je uoči proslave 50. obljetnice preminuća bl. Mihaela Sopoćka, otvorila novu mrežnu stranicu posvećenu širenju apostolata Božjeg Milosrđa.
Dan sigurnijeg Interneta obilježava se svake godine – drugog dana u drugom tjednu veljače. Taj dan je posebno zadužen da nas podsjeti i iznova pouči kako možemo izbjeći sve oblike internetskih prijevara.
Kako mlade zaštiti od rane seksualizacije na društvenim mrežama? Kojim su oblicima elektroničkoga nasilja oni izloženi? Koliko je raširen problem sekstinga, razmjene seksualno eksplicitnih poruka i sadržaja putem društvenih mreža? Kako nove ideologije, poput rodne ideologije, na mlade preko interneta vrše nove oblike elektroničkoga nasilja? Ovo su samo neka od pitanja o kojima se govorilo u Argumetima HKR-a.
Suvremena kultura, osobito ona vezana uz rodnu ideologiju, bez skrupula napada dječji svijet. Igrice i zabave koje se danas nude najmlađima ubijaju njihovu psihu, napadaju njihovu nevinost i žele oteti njihovu dušu. Možemo li uspješno obraniti svoju djecu od onoga što ih ugrožava?
Tema emisije ''Argumetni'' HKR-a u ponedjeljak, 3. veljače bila je primanje sakramenata preko interneta – da ili ne? Je li moguća ispovijed preko mobitela, aplikacije, Interneta? Što je važno znati o sakramentima, znaju li današnji vjernici, pogotovo mladi, klečati pred živim Bogom i gdje naći živoga Boga? Gosti emisije bili su profesor s Katedre dogmatike KBF-a u Zagrebu dr. sc. Anton Tamarut, studentski kapelan u Zagrebu don Damir Stojić i povjerenik za pastoral mladih Varaždinske biskupije vlč. Tihomir Kosec, a urednica Tanja Maleš.
Velikim slovima, bojama i mnoštvu upitnika i uskličnika te raznim emotikonima nije mjesto u online komunikaciji. Naime, na internetu velika slova znače vikanje, a u uskličnici i upitnici doprinose neugodnim odnosima. Uz to, svojeg sugovornika ćete na taj način zbuniti jer neće razumjeti značenje.
"Jako velik broj građana, ne samo u Hrvatskoj, ne razumiju što su to zapravo mediji. Medijska pismenost je važna kako bi se snalazili u medijskom okruženju", objasnio je dr. sc. Mato Brautović, redoviti profesor na Odjelu za komunikologiju Sveučilišta u Dubrovniku u razgovoru za HKR govoreći o postojanju tzv. "fake newsa".
Kršćanska obiteljska revija 'Kana' u svojem svibanjskom izdanju među ostalim zanimljivim temama otvorila je i pitanje iskustva samoće, i to od isprepletenosti onog virtualnog i realnog 'ja' u kojem će se mnogi od nas prepoznati. O tome piše Martina Vuk.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?