Plodovi molitve krunice
Donosimo obećanja Majke Božje onima koji budu molili svetu krunicu, a koje je u jednoj objavi dala bl. Alanu de la Rocheu, u povijesti poznatom kao apostolu svete krunice i utemeljitelju bratstva svete krunice.
Donosimo obećanja Majke Božje onima koji budu molili svetu krunicu, a koje je u jednoj objavi dala bl. Alanu de la Rocheu, u povijesti poznatom kao apostolu svete krunice i utemeljitelju bratstva svete krunice.
U subotu, 28. rujna, u 15 sati održat će se redovita međunarodna inicijativa Iskra Milosrđa, molitva krunice Božjega milosrđa na ulicama gradova svijeta. Već desetu godinu, nositelj organizacije Iskre Milosrđa za Hrvatsku (i šire) je Koordinacija štovatelja Božjega milosrđa.
Redovita međunarodna inicijativa Iskra Milosrđa, molitva krunice Božjega milosrđa na ulicama gradova svijeta, održat će se u subotu, 28. rujna, u 15 sati. U spomen na beatifikaciju o. Mihaela Sopoćka, duhovnika sv. Faustine Kowalske, inicijativu su 2008. pokrenuli isusovci u Poljskoj.
Svi griješimo i padamo. Imajmo na umu da su ti grijesi uteg oko našeg vrata, zamagljuju nam vid i zapreke su našem odnosu s Kristom. Češći odlazak na ispovijed velik je korak, ali razmislite o prilikama da se oslobodite tog tereta povećanom samosvijesti, drugačijim djelovanjem, dubljim razmišljanjem, snažnijim molitvenim životom i iskrenim pouzdanjem u Božje milosrđe.
Donosimo vam jednu od kateheza u godini zahvale za sliku Milosrdnog Isusa i njen dnevnik, koje pripremaju sestre Milosrdnog Isusa.
Povijest nastanka najpoznatije slike Milosrdnog Isusa seže u vrijeme Drugog svjetskog rata kada s. Faustina više nije bila na životu, ali je u samostanu u Łagiewnikima živio još njezin duhovnik iz Krakova isusovac o. Josef Andrasz.
Sveci se pronalaze već ovdje na zemlji, prepoznaju se, potpomažu se uzajamno, uče jedni od drugih. Isto je bilo sa sv. Faustinom i njezinim ispovjednikom bl. Mihaelom Sopoćkom.
"Postoji jedan preduvjet za stjecanje Božje milosti, a to je poniznost", istaknuo je mons. Marinko Miličević povodom svetkovine Božjeg milosrđa koja je svečano proslavljena u zagrebačkoj Dubravi.
Svetkovina Božjeg milosrđa najznačajniji je oblik štovanja Božjeg milosrđa prema objavi sv. Faustini Kowalskoj, poljskoj redovnici i mističarki. Ukupno je pet oblika štovanja, a uz već spomenutu svetkovinu, ostala četiri su: štovanje slike Milosrdnog Isusa, molitva Krunica Božjeg milosrđa, Sat Milosrđa te širenje pobožnosti prema Božjemu milosrđu.
Od 2000. godine sveopća Crkva završava Uskrsnu osminu slavljem Nedjelje Božjeg milosrđa. Ova velika svetkovina poziva vjernike da se raduju milosrdnoj Božjoj ljubavi koja se najdublje očituje u vazmenom otajstvu Isusa Krista. Ali što je zapravo Božansko milosrđe? Gdje je započela ta pobožnost prema Božjem milosrđu? Je li ovo novi blagdan u Crkvi?
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?