O. Dominik Magdalenić iz Belice proslavio srebrni svećenički jubilej
O. Dominik Magdalenić, OCD, svečanim misnim slavljem proslavio je 25 godina misništva 1. rujna u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Belici.
O. Dominik Magdalenić, OCD, svečanim misnim slavljem proslavio je 25 godina misništva 1. rujna u župnoj crkvi Uznesenja Blažene Djevice Marije na Belici.
Stigao je relikvijar posebno izrađen za pohranu moći sv. Šarbela Makhloufa, maronitskog katoličkog sveca, čije će relikvije od nedjelje 22. rujna biti trajno izložene u križevačkoj katedrali gdje će se vjernici i hodočasnici moći redovito pred njima moliti.
Ovo je poziv svim vjernicima da se odazovu na ovo miroljubivo bdijenje u svom gradu; da mijenjaju srca onih koje susreću i da se na taj način dogodi pobjeda kulture života u njihovoj lokalnoj zajednici.
Zaklada "Anamarija Carević" s radošću poziva sve vjernike i ljude dobre volje na svečanost uzdizanja obnovljenih kupola Bazilike u Palmotićevoj ulici u subotu, 21. rujna, u 8 sati. Blagoslovnu molitvu vodit će isusovački provincijal Sebastian Šujević.
Dan nakon objave Note o duhovnom iskustvu vezanom za Međugorje u petak 20. rujna na konferenciji za novinare očitovao se mostarsko-duvanjski biskup Petar Palić, istaknuvši da je važno poštovati duhovne plodove Međugorja i izgrađivati se u pravoj vjeri. Rekao je da ne zna hoće li biti donesena odluka o nadnaravnosti međugorskog fenomena. Pojasnio je da Međugorje nije dobilo status svetišta, nego ostaje župa.
Molitvena zajednica Nanovo rođeni i CHARIS Youth International organiziraju veliku konferenciju na temu očinstva: “Oče, zemlja te treba!”, koja će se 4. i 5. listopada održati u hotelu Sheraton, u Zagrebu. Više o svemu doznajte u tekstu.
Na dan kada je iz Dikasterija za nauk vjere objavljena Nota ‘Kraljica Mira’ o duhovnom iskustvu vezanom za Međugorje večernju svetu misu u Međugorju predslavio je međugorski župnik fra Zvonimir Pavičić uz koncelebraciju 96 svećenika, objavio je Radio Mir Međugorje.
Donosimo u cijelosti intervent ravnatelja uredništva Dikasterija za komunikaciju Andrea Tornielli na konferenciji za novinare o duhovnom iskustvu Međugorja održanoj u četvrtak, 19. rujna u Tiskovnom uredu Svete Stolice.
„Stigao je trenutak da se zaključi duga i složena povijest oko duhovnih fenomena Međugorja. Radi se o povijesti koju su pratila mimoilazna mišljenja biskupa, teologa, povjerenstava i analitičara“, piše na početku Note Dikasterija za nauk vjere o duhovnom iskustvu vezanom za Međugorje, čiji sažetak donosimo prema podnaslovima.
Objavljujemo u cijelosti na hrvatskom jeziku dekret mostarsko-duvanjskog biskupa u vezi s duhovnim iskustvom vezanim za Međugorje upućen 19. rujna 2024.
Ova stranica koristi dvije vrste kolačića: nužne tehničke kolačiće i kolačiće za analitiku. Slažete li se s korištenjem kolačića za analitiku?