Sa sve raširenijom digitalnom komunikacijom, ali i digitalnim sadržajem, olako možemo "zalutati". Kako? Pročitajte u nastavku.
Općenito, znati neku informaciju je dobra stvar, osobito ako se odnosi na aktualne događaje i pomaže nam da budemo u tijeku sa zbivanjima u svijetu oko nas, prenosi Aleteia.
Ipak, nisu sve informacije dobre i s njima se možemo predozirati, baš kao i s hranom. Ne moramo znati sve, a ponekad previše informacija može naškoditi i našoj duši.
Toma Kempenac je u svojoj poznatoj “Nasljeduj Krista” zapisao: “Odmorite se od neumjerene želje za znanjem, jer se u tome nalazi mnogo prijevara. Oni koji imaju znanje žele da izgledaju učeni i da budu nazvani mudrima. Često, mnogo znanja duši ne donosi nikakvu korist.”
Znajući mnoge stvari, često nam se čini da znamo sve. To može dovesti do određenog ponosa i možemo s pompoznim stavom uroniti u komentare na društvenim mrežama, misleći da smo najmudriji od svih.
Nadalje, dok je možda dobro znati što se događa u svijetu, postoje druge vrste znanja koje bi mogle koristiti nama i našoj duši, stoga Kempenac poručuje: Bezuman je onaj koji se bavi drugim stvarima, a ne onima koje služe zdravlju njegove duše. Mnogo riječi ne zadovoljava dušu, dobar život krijepi um, a čista savjest daje veliko pouzdanje prema Bogu.
Ako “patimo” od prenatrpanosti informacijama, možda je vrijeme da promijenimo redoslijed prioriteta i potražimo informacije koje će nas podići i koristiti našoj duši.