„Pravednost je krvotok zdravog društva. Gdje postoje zgrtanje, varanje i zlostavljanje, pravednost biva ugušena, a radost susreta s Bogom onemogućena“, ističe biskup Radoš.
„U ovome vremenu tjeskobe i straha želim naviještati nadu koja ne vara, nadu koja ne postiđuje. Neću se umoriti, navješćivati tu nadu koju nam je ostavio raspeti Gospodin“, rekao je mons. Marko Medo prilikom preuzimanja službe gospićko-senjskog biskupa.
„Gospodine, ti znaš da te volim“ (Iv 21,16) biskupsko je geslo koje se nalazi na grbu novoimenovanog gospićko-senjskog biskupa mons. Marka Mede. Koja simbolika stoji iza pojedinih elemenata grba te kako je mons. Medo odabrao svoje biskupsko geslo, donosimo u nastavku.
„Dođite u ovaj kutić raja na Advent u Lužnici i odmorite dušu i tijelo u prekrasnom ambijentu koji smo uz puno truda pripremile samo za vas, vaše obitelji i vašu dječicu“, pozivaju Sestre milosrdnice.
Nakon što su ih mnogi onkološki bolesnici pitali za smještaj prilikom dolaska u Zagreb zbog liječenja, milosrdne sestre sv. Križa došle su na ideju da otvore prihvatilište upravo u tu svrhu. Čini se da je ovo prva zgrada ovakvog karaktera u Hrvatskoj.
Nakon malo više od godinu i pol dana ljubitelji domoljubne glazbe u glavnom hrvatskom gradu, ali i tisuće onih koji će zbog ovog koncerta potegnuti iz svih krajeva Hrvatske i iz inozemstva, doći će na svoje. Arena Zagreb ugostit će 11. listopada 2025. najpoznatije izvođače domaće i tradicijske glazbe i uz prisustvo publike iskazati svoju ljubav prema domovini.
Najdugovječniji humanitarni program Hrvatskog Caritasa “Za 1000 radosti” predstavljen je u Argumentima HKR-a. Započet prije dvadeset i dvije godine kao predbožićna akcija, prerastao je u cjelogodišnji program kojim Hrvatski Caritas nastoji u društvu razviti socijalnu osjetljivost, solidarnost i zajedništvo te ujedno prikupiti konkretnu pomoć za najsiromašnije obitelji u Hrvatskoj koje teško preživljavaju boreći se s bolesti, nezaposlenosti i oskudicom.
Na Međunarodni dan ljudskih prava u utorak 10. prosinca na zagrebačkom gradskom groblju Mirogoj, zagrebački pomoćni biskup Ivan Šaško predvodio je molitvu za katoličke vjernike na oskvrnjenim grobovima hrvatskih vojnika poginulih u razdoblju između 1941. i 1945. godine.