Prije dva tjedna u Domoljubnim minutama mogli ste saznati koliko problema s disciplinom su imali zapovjednici srpskih snaga u okupiranom dijelu zapadne Slavonije, a da se nije radilo o izuzetku na čitavom okupiranom području dokazuju nam izvješća sastavljena 8. ožujka 1993. od strane Glavnog štaba Srpske vojske Krajine koja su poslana svim korpusima u njezinom sastavu.
Posebno problematični bili su dobrovoljci iz Srbije koji su se u Krajini našli kao pripadnici paravojnih, uglavnom stranačkih formacija. Jedna skupina takvih dobrovoljaca 6. ožujka tražila je da im se osigura prijevoz do Beograda. Kako njihovom zahtjevu nije udovoljeno počeli su prijetiti da će demolirati Knin, pokrasti aute po gradu, a krivce pobiti. Situacija je bila na rubu eskalacije jer su dobrovoljci bili alkoholizirani te su počeli mahati bombama po holu glavnog štaba. Stoga im je ponuđen autobus tvrtke „Autoprevoz“ iz Knina sumnjive tehničke ispravnosti i pouzdanosti. Njime su tijekom noći odveženi u Beograd, a kada se autobus s vozačem vratio u Knin bio je demoliran i izvana i iznutra. Noževima su prerezali tapecirunge, lomili su sjedišta te razbili prozore, a ni vozač nije prošao bez maltretiranja.
Druga je pak skupina dobrovoljaca, pripadnika Srpske radikalne stranke Vojislava Šešelja, u noći s 3. na 4. ožujka u Benkovcu maltretirala žene, djecu i starce. Oni su upali u kuću kraj osnovne škole, gdje su bili smješteni, pod izlikom da traže diverzantsku grubu Hrvatske vojske. U kući su se nalazile četiri žene, čiji su se muževi nalaze na frontu, i šestero djece od 8 do 17 godina. Prije upada u kuću radikali su pucali iz automatskog oružja po fasadi kuće i pozivali ukućane da ih puste u kuću. Najstarije dijete u kući pokušalo je odbiti napadače pucajući iz automatske puške kroz prozor, što ih je posebno izazvalo, nakon čega su zaprijetili ukućanima da će im ubaciti bombu ukoliko im ne otvore vrata.
Nakon upada u kuću provalili su kundacima vrata od sobe gdje su se žene i djeca sakrili. Postrojili su žene i djecu uza zid, vrijeđali su ih, maltretirali i zlostavljali. Posebno su zlostavljali najstarijeg dečka kojeg su oborili na pod i čizmom mu stali na vrat. Maltretiranje ukućana trajalo je do oko pola 3 u noći kada je na mjesto događaja stigla policija. Dio napadača se nakon intervencije razbježao, a dio je priveden u stanicu milicije. Saslušani radikali pušteni iz stanice milicije, nakon čega su ponovo pravili nered po gradu. Muževi napadnutih žena javili su se idućeg dana ogorčeni na postupak napadača, a posebno na postupak milicije.
„Sada izjavljuju da ukoliko milicija ne sredi stvar, oni će stvar uzeti u svoje ruke i “raskrstiti sa bandom”. Ukoliko dođe do obračuna cenimo da ga stanica milicije ne može sprečiti“, zapisao je major Ljubo Šekuljica u sigurnosno izvješće Komande Operativne grupe 1. Već iz idućeg izvješća s tog područja saznajemo kako dobrovoljci pod zapovjedništvom izvjesnog kapetana Pavlovića pljačkaju srpske kuće po Kašiću. Uz probleme s dobrovoljcima iz raznih paravojnih jedinica, Srpska vojska Krajina imala je velikih problema i s dezerterima u svojim redovima, a naravno i s hrvatskim snagama koje su im nanosile gubitke na tom području od siječnja te 1993. godine.
Borna Marinić magistar je povijesti koji se niz godina bavi temom Domovinskog rata. Od 2013. uređuje i vodi Facebook stranicu Dogodilo se na današnji dan – Domovinski rat. Autor je više knjiga i dokumentarnih filmova na temu Domovinskog rata, a kao novinar radio je dvije godine u HRT-ovoj emisiji TV Kalendar. Od ožujka 2019. uređuje i vodi emisiju Domoljubne minute na Hrvatskom katoličkom radiju. Vlasnik je obrta CroHis kojim promiče vrijednosti Domovinskog rata.